(تصویر) گاف عجیب عضو کمیسیون امنیت مجلس

هشترود نیوز –

خرداد نوشت: در طرح دو فوریتی که توسط جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تهیه و به هیات رئیسه مجلس ارائه شده است،
دو بار به معاهده «ان پی تی» که مهترین مبحث حقوق بین الملل در بحث انرژی اتمی است، اشاره شده و عجیب آنکه هر دوبار هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فارسی نام این معاهده «ام پی تی، mpt» درج شده است. یک بار در عنوان طرح 5 صفحه ای و یک بار در متن آن به زبان انگلیسی.
این طرح 5 صفحه ای که با خط خود کریمی قدوسی توسط اداره قوانین مجلس تکثیر و در اختیار خبرنگاران قرار گرفته است در کادر مربوط به عنوان طرح این عبارت را با خود دارد: «الزام دولت به حفظ حقوق مسلم هسته ای و مصادیق آن در چهارچوب معاهده “ام پی تی” در مذاکرات هسته ای».
در بند نهم این طرح نیز کریمی قدوسی عینا چنین نوشته است: «هر گونه موافقت با خواسته های طرف مقابل نباید خارج از معاهده “mpt” باشد».
“ان.پی.تی” مخفف نام انگلیسی “معاهده منع گسترش هسته‌ای” (Nuclear Non- Proliferation Treaty) است.
نکته مهمتر آنکه این طرح با امضای 110 نماینده و بدون هیچ اصلاحی در این عبارت به هیات رئیسه تحویل شده است. این یعنی یا این 110 نفر هم نام درست مهمترین معاهده هسته ای جهان را نمی دانستند. یا اینکه این طرح را چشم بسته امضا کرده اند.

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در جمعه, 01 آذر 1392 ساعت 8:36 ق.ظ

۹ نظر

نظر -49 - 0 از 9اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  در هر صورت اين نماينده ها از مردم راي گرفتند و اين بهانه ها كه با رانت راي آوردن و خانواده هاشون هم قبولشون ندارن عذر بدتر از گناهه!!!
  مردم و نماينده هاشون به هم ميان!!

  View Comment
 2. 0

  مردم از خنده

  View Comment
 3. 0

  نتیجه رد صلاحیت چیزی بهتر از این نمی شه.به خدا اگه انتخابات درست برگزار می شد یه نفر از اینا موجب شرمساری ملت ایران نمی شد چون اصلا رای نمی اوردن.

  View Comment
 4. 0

  برای ثبت درتاریخ سوژه جالبی ست

  View Comment
 5. 0

  کاش حداقل یه چهار کلاس میرفت نهضت….

  View Comment
 6. 0

  بابا MPT بابا ارانیوم

  View Comment
 7. 0

  ممنونم آقای کریمی قدوسی که دو روز تعطیل رو شادمون کردی

  View Comment
 8. 0

  شما تصور ميكنيد بعضی از اين نماينده نما ها كي هستند ؟؟؟تنها به زور رانت نماينده شده اند .اينا را خانوادشون هم قبول ندارند…

  View Comment
 9. 0

  اینا می خوان از حقوق هسته ای ایران دفاع کنن. اونم عضو کمسیون امنیت ملی.

  View Comment
نظر -49 - 0 از 9اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.