سگ های ولگرد ، آرامش را از مردم هشترود سلب کرده اند

هشترود نیوز –

افزایش سگ های ولگرد درکوچه و خیابانهای هشترود باعث سلب آرامش و نگرانی مردم  شده و مسوولان باید برای جمع آوری این حیوانات چاره اندیشی کنند.

وجود سگ های ولگرد باعث ترس کودکان و بانوان وبه خطر افتادن سلامت مردم می شود.اگر شما در شهر هشترود زندگی کنید شب‌ها به خوابیدن با صدای سگ‌ها عادت خواهید کرد و مشاهده گله‌های این حیوانات مزاحم در خیابان‌ها و کوچه و پس کوچه‌های شهر برایتان عادی خواهد بود.

اگر شما فرزند دانش‌آموز داشته باشید دغدغه رسیدن فرزندتان به مدرسه و آمدنش به خانه را حتماً خواهید داشت و دعا خواهید کرد، که گله‌های حیوانات ولگرد به پست فرزند شما نخورد و لااقل چندین بار به کوچه و خیابان سر خواهید زد تا فرزندتان را ببینید که سالم به خانه رسیده است.

صبح‌های زود و یا وقتی که شب دیر هنگام به طرف منزل حرکت می‌کنید دعا خواهید کرد که به پست سگ‌های ولگرد نخورید، چراکه باید یا دونده خوبی باشید و یا اینکه جرأت مقابله با این حیوانات را داشته باشید.

البته راه‌حل سومی هم وجود دارد و آن این است که به فنون لازم برای آرام کردن این گونه حیوانات آگاه باشید و بتوانید در مواجه با آنها به هر طریق خود را از دست آنها برهانید.

سگ دارای صاحب به سگی گفته می شود که قلاده گذاری شده و با دریافت واکسن های سالیانه و قرص ضدانگل از طرف دام پزشکی به اصطلاح شناسنامه  بهداشتی دریافت کرده باشد. در غیر این صورت حتی اگر ظاهرا هم صاحبدار باشد اما از نگاه بهداشتی، این سگ ولگرد محسوب و باید معدوم شود. سگ های ولگرد باعث انتقال بیش از ۱۰۰ نوع بیماری به عنوان مخزن و میزبان واسطه هستند که مهم ترین آن ها هاری، کیست هیداتیک، سالک، تب کریمه کنگو و بیماری های روده ای و انگلی است.  حیوان گزیدگی توسط سگ ها نیز خطر ابتلا انسان به بیماری  هاری را در پی دارد که این بیماری بسیار خطرناک و کشنده است و باید فرد سگ گزیده بلافاصله به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه و تحت مراقبت ویژه نظیر دریافت واکسن ضد هاری و تزریق سرم قرار گیرد. این موضوع علاوه بر ایجاد مشکلات جسمی و روحی و حتی خطر مرگ برای فرد سگ گزیده، هزینه بالایی به لحاظ تهیه و تزریق واکسن و سرم مورد نیاز را برای مراکز بهداشتی و درمانی دارد.

به نظر شما در شهر ما واکسن زد هاری وجود دارد؟ و یا شهرداری و شبکه بهداشت پیگیر موضوع هست ؟ ما از طرف شما پیگیر موضوع بوده و منتظر جوابیه شهرداری و شبکه بهداشت می باشیم .آیا باید حادثه ای رخ دهد تا دنبال چاره ای باشیم ؟! جا دارد از شهردار پیشین هشترود یاد کنیم که به این گونه موارد اهمیت می دادند با اینکه مورد تمسخر هم واقع می شدند !!!

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در یکشنبه, 28 مهر 1392 ساعت 8:06 ب.ظ

۲ نظر

نظر -49 - 0 از 2اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    من یه هشترودی ساکن تهرانم یه دو سه ماه پیش هشترود بودم ساعت 2 از تهران به هشترود رسیدیم اومده بودیم منطقه معروف هشترود (مار چشمه) خونه فامیلامون رسیدنی هفت هشت ها سگ به جلومون اومدن زود بچه ها شیشه ها رو کشیدن بالا ترسیده بودیم یعنی اگه پیاده بودیم فکر کنم تیکه تیکه شده بودیم به خدا وقتی به خاطرات گذشتم در هشترود فکر میکنم میرم کز میکنم یه گوشه گریه میکنم دست خودم نیست انگار جسممم تو پایتخته ولی روح و قلبم تو وطنمه… ولی بعضی اوقات باید رفت نمیشه موند ولی…

    View Comment
  2. 0

    هشترود بعد از موسوی شهردار فهیمی به خود نخواهد دید الی ابد . و هر کس بیاد مطمئن باشید به فکر خودش و جیب خودش خواهد بود چون معلومه شهردار کیه و کیا اونو تایین می کنن تا……………به فروش برسه

    View Comment
نظر -49 - 0 از 2اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.