خبرهای پشت پرده از سیاست و سیاسیون ایران 28 شهریور 92

خبرهای پشت پرده ( آمریکا آماده گفتگو با مقامات ایرانی – فرهاد دانشجو برکنار شد )

هشترود نیوز-

– یک روزنامه آمریکایی گزارش داد که مقامات ایالات متحده برای دیدارهای احتمالی با مقامات عالی‌رتبه ایرانی آماده می‌شوند. طبق این گزارش دولت آمریکا برای دیدار مستقیم بین باراک اوباما و حسن روحانی، روسای جمهوری دو کشور در محل سازمان ملل متحد هم آماده است.– لحظاتی پیش ، در جلسه ی هیات امنای دانشگاه آزاد که در دفتر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، مهندس فرهاد دانشجو از سمت خود برکنار شد.

– علی مطهری : در حوادث انتخابات ۸۸ سختگیری و خشونتی به کار رفت که به نظر من ضرورتی نداشت. پس از انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر اکثر معترضان با نظام آشتی کرده و دیگر ضرورتی برای ادامه این نوع برخوردها وجود ندارد. ترس بیجا از انتقاد و اعتراض و هر منتقدی را ضدنظام تلقی کردن، پدیدآورنده این روش بوده است. وقتی گفتمان و نگاه امنیتی و اطلاعاتی تغییر کند، این نوع برخوردها هم تغییر خواهد کرد و به مرور این تغییر نگاه ایجاد خواهد شد.

– شاید پول‌دارها دیگر یارانه نگیرند  . نکته دیگری که مطرح است این است که دریافت یارانه‌های نقدی ۴۵ هزار تومانی چقدر در زندگی اقشار مرفه تاثیر دارد؟ آنطور که گفته می‌شود یارانه‌های نقدی در زندگی خانوارهای مرفه تاثیری ندارد و حذف یارانه‌ها تغییری در معادلات معیشتی آنها به وجود نمی‌آورد.

-ایران خواهان‌تعامل‌با‌جامعه‌جهانی است . وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در جهان کنونی نمی‌توان با وجود ناامنی برای دیگران به امنیت رسید و با هزینه باخت طرف مقابل به برد رسید.

– رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به نامه اوباما به رئیس جمهور کشورمان گفت: تفاوت این دوره از ریاست جمهوری با دوره قبل این است که نامه رئیس جمهور آمریکا به رئیس جمهور کشورمان بر اساس عزت نوشته شده است از این رو ما هم گفتمانمان با آمریکایی‌ها در چارچوب اصول، عزت، حکمت و مصلحت خواهد بود.

-معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه ستاد هیچ گونه خلاء قانونی برای انجام ماموریت‌های خود ندارد، گفت: در این راستا ستاد برنامه‌های متعددی در امر مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر در دستور کار دارد.

– روزنامه آرمان نوشت: روز گذشته خبرگزاری فارس گفت‌وگویی را با حسین مرعشی با تیتر «سخنگوی‌ هاشمی نیستم، دولت روحانی حقم را خورده، برگردم کرباسچی را برکنار می‌کنم» منتشر کرد که هر خواننده‌ای که آشنا به سیاست باشد با خواندن آنچه به نقل از مرعشی منتشر شده بود، متعجب می‌شد.

– یک منبع آگاه در سازمان زندانها اظهار داشت: ۱۰ نفر آزادشده افراد مختلفی از جمله نسرین ستوده، محسن امین‌زاده و فیض‌الله عرب‌سرخی از محکومان فتنه ۸۸ هستند. این منبع آگاه از آزادی احمد زیدآبادی اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: من از آزادی این فرد خبر ندارم.

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در پنج شنبه, 28 شهریور 1392 ساعت 10:32 ق.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.