لزوم ایجاد پارکینگ خودرو در بازار هفتگی هشترود

هشترود نیوز –29052013870

خبر نگار تحلیلی خبر گزاری هشترود نیوز – بازار هفتگی هشترود که از بازارهای قدیمی این شهرستان و حتی استان محسوب می شود روزهای چهارشنبه در خارج از شهر به صورت سنتی برپا می شود .

همانگونه که می دانید هر بازاری از لحاظ اقتصادی و اشتغال زایی مزیت های فراوانی دارد که از جمله آنها می توان به  اشتغال جوانان  ، در آمد زایی ، رفع بیکاری ، ارزانی ، تنوع کالا ، کاهش تورم ، عرضه مستقیم و بدون واسته کالا ، رونق اقتصادی خانوارها و در مراتب بالاتر  تبادل فرهنگ و جذب گردشگر هستند .

بازار هفتگی هشترود از نوع بازار های خارج از شهر محسوب می شود و با توجه به موقعیت بازار هفتگی ما می طلبد تا تمهیدات لازم برای عبور و مرور وسائط نقلیه و جای پارک آنها صورت پذیرد . با توجه به اهمیت این بازار و حضور هزاران خریدار و صد ها فروشنده که از ظرفیت آن زیاد است مشکلاتی نیز به همراه دارد  به طوری که علاوه بر انکه عبور مرور خودرو ها با مشکل مواجه هست عبور و مرور برای عابرین نیز مشکل است و عدم وجود پارکینگ خودرو ها بر این مشکل می افزاید .20130515840

اگرچه این روزها فروشگاه های شیک و پر زرق و برق نیازهای بسیاری از افراد جامعه را تامین می کنند اما هنوزعده ی زیادی از افراد در هشترود ، ترجیح می دهند از بازارهای هفتگی سنتی و محلی خرید کنند.

این بازارها مهم ترين واحدهاي عرضه ی محصولات کشاورزی و صنایع دستی هشترودی ها هستند. البته انواع پوشاك، پارچه، لوازم خانگي و كيف و كفش هم در بازارهای هفتگی سنتی و محلی به فروش می رسد که عرضه کنندگانش، فروشندگان دوره گردند.

با توجه  به مسائل ذکر شده بازار هفتگی هشترود یکی از پر رونق ترین بازارها هست که هر هفته میزبان فروشنده ها و هزاران خریدار است . ولی جاده باریک و عدم وجود پارکینگ از عمده مشکلات این بازار است .

بازارهای محلی از جهت فرهنگ شناسی و تاریخی نقش بی بدیلی در توسعه ی فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی هشترود  دارد

کوتاه سخن اینکه:

با توجه به بررسی ها، بازارهای محلی در افزایش بهره وری اقتصادی نواحی روستایی نقش بسزایی دارند. به نظر می رسد بررسی نیازهای بازارهای هفتگی در سطوح مختلف و شناخت پتانسیل های موجود در این بازارها، با برنامه ریزی های مناسب و آینده نگری و هم چنین اولویت سنجی می تواند عامل  تقویت این بازارها باشد.

بازارهایی که علاوه برجنبه ی اقتصادی، میراث فرهنگی استان هم هستند و در نگاهداشت آن ها سهم بسزایی دارند.

پس ایجاد پارکینگ علاوه بر در آمد زایی موجب راحتی مراجعین نیز می شود و می طلبد مسئولین عزیز دنبال تدبیری برای بهبود وظعیت بازار هفتگی هشترود از هر لحاظ باشند.

خبرنگار

هادی اسگندرپور

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در چهارشنبه, 25 اردیبهشت 1392 ساعت 2:14 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.