رئیس شبکه بهداشت و درمان هشترود ۷۰ درصد مردم هشترود یا چاق هستند یا فشار خون بالا دارند

هشترود نیوز،

دکتر جواد بابایی در نشست خبر با خبرنگاران که صبح امروز در محل شبکه بهداشت این شهرستان برگزار شد، افزود: طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا همزمان با سراسر کشور از ۲۷ اردیبهشت شروع شده و تا ۱۵ تیرماه ۹۸ ادامه می یابد.

وی گفت: هدف از اجرای این طرح کنترل فشار خون است همانگونه که می دانید فشار خون یک بیماری محسوب می شود و ما برای پیشگیری و درمان آن نیاز داریم تا اقدامات لازم را در کشور انجام دهیم.

وی متذکر شد: این بیماری یک بیماری خاموش می باشد که اکثر مبتلایان به دلیل بی علامتی، از آن بی اطلاع هستند.

وی خاطر نشان کرد: بسیج طرح ملی فشار خون بالا در ۷۵ خانه بهداشت، ۱۴ تیم سیار، ۸ مرکز بهداشتی و درمانی ، بیمارستان امام حسین این شهرستان و در ۲ چادر که در سطح شهر برقرار کرده ایم انجام می شود و تا کنون ۱۴۹۹۸ هزار نفر مراجع داشته ایم و فشار خون آنان در سامانه سیب ثبت شده اند که معادل ۶۷درصد جامعه هدف ما می باشد و از این تعداد ۴۹۷۹ نفر دارای فشار خون بالا هستند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار هشترود نیوز در خصوص اینکه این طرح در سطح کشور برای چندمین بار اجرا می شود و آیا در جهان سابقه داشته است، گفت: این طرح با این کیفیت و کمیت و در این سطح برای اولین بار در جهان و آنهم در کشور ما اجرا می شود.

دکتر بابایی در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار هشترود نیوز در مورد اینکه ” فشار خون بالا در میان کدام رنج سنی بیشتر است گفت: فشار خون بالا بیشتر در افراد ۳۰ سال به بالا دیده می شود که تا سنین بالاتر از این سن رواج دارد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان هشترود در پاسخ به اینکه فشار خون بالا در زنان بیشتر است یا مردان و توصیه شما برای مردم در جهت پیشگیری از این بیماری چیست؟، گفت: این بیماری بیشتر در زنان مشاهده می شود که چاقی نیز بیشتر در خانمها رواج دارد و توصیه من به مردم در جهت پیشگیری و مقابله با این بیماری تغییر در سبک زندگی و تحرک و ورزش هست.از آنجا که ۷۰ درصد مردم هشترود یا چاق هستند یا فشار خون بالا دارند، به مردم عزیزمان پیشنهاد می کنم از خوردن فست فودها که از چربی اشباع شده اند و در فشار خون بالا نقش بسزایی دارند جدا خود داری کنند و مصرف نمک در سفره های غذایی خود را به حداقل ممکن برسانند.

تهیه خبر: علی اسکندرپور

هشترود نیوز رسانه مستقل

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در دوشنبه, 03 تیر 1398 ساعت 6:34 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.