توسعه هشترود نیازمند مشارکت مردم هست + تصاویر


عکس و خبر از : علی اسکندرپور –

استاندار آذربایجان شرقی گفت: توسعه با دو مولفه تغییر تفکر مردم در خصوص توسعه و مشارکت آنان در این امر محقق می شود.

به گزارش خبرنگار هشترود نیوز، دکتر محمدرضا پور محمدی در جلسه توسعه شهرستان هشترود که بعد از ظهر امروز در محل سالن اجتماعات فرمانداری و در حضور جمعی از مسئولین این شهرستان برگزار شد، افزود: هشترود از شهرستان های محروم استان می باشد که نیاز توجه بیش از پیش به این امر را می طلبد و باید این امر را هم در نظر داشت که توسعه یک شبه انجام نمی شود.

وی خاطر نشان کرد: درست است که ما باید تلاش خودمان را انجام دهیم اما با تقاضا های متراکم نمی شود مشکلی را در عرض چند سال حل کرد.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: خواهش اول بنده این است که در شهرستان فرهنگسازی شود تا با سنجش توانایی ها و پتانسیلها، خود مردم در امورات شهر مشارکت نمایند.

دکتر پور محمدی افزود: اگر یک پنجم غلات استان در هشترود تولید می شود سود حاصله به کجا می رود؟ بیایید ببینیم توامندی ها و سرمایه های شخصی مردم خود شهرستان کجا خرج می شود؟ چرا زمانی که تحریم ها نبود و اعتبارات زیادی به شهرستانها جاری بود مشکلی حل نشد؟

وی افزود: چه کسی در شهرستانی که هر کسی سرمایه ای دارد می خواهد از آنجا مهاجرت کند، سرمایه گذاری می کند؟ هشترودی های خیر و سرشناس کجا هستند؟ صحیح نیست که همه مان چشممان را دوخته ایم که دولت بیاید و کمک کند.

وی خاطر نشان کرد: درست است که دولت حتما باید در توسعه شهرستان نقش داشته باشد ولی وقتی خود مردم هشترود توسعه این شهرستان را نمی خواهند دولت دست تنها چه اقداماتی انجام دهد؟ فرض کنید ما کارخانه فولاد را به شهرستان آوردیم عرق وطن در مردم نباشد کار خاصی انجام نمی پذیرد.

وی با اشاره به تامین اعتبار قطعه پنج آزاد راه هشترود – مراغه ، افزود: بخشی از اعتبارات قطعه پنج این آزاد راه توسط بانک سپه تامین شده است و بیست درصد توسط قرار گاه خاتم الانبیا تامین اعتبار شده است که این پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۰۰ میلیارد در سال ۹۸ شروع خواهد شد و ۱۸ میلیارد تومان دیگر نیز از بابت تملک اراضی به صاحبان زمین پرداخت می شود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به پایاب سد سهند افزود: در سال ۹۸ قرار است ۱۳۰۰ هکتار از پایاب این سد به بهره برداری برسد.

دکتر پور محمدی گفت: در بحث استخر ۲ میلیارد ۲۵۰ میلیون تومان برای این طرح تصویب شده است که تجهیزات آن سفارش داده شده و در حال اجرا می باشد و با وجود ۸۰ درصد پیشرفت بازسازی، در فروردین ماه سال ۹۸ تکمیل می شود.

وی در پایان گفت: شهرستان هشترود از بابت اشتغال پایدار روستایی ۷۷ طرح تصویب شده دارد که از نظر تعداد طرح رتبه اول استان و از نظر مبلغ رتبه پنجم را دارد و تا کنون ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات برای کشاورزان پرداخت شده است.

پایان/

هشترود نیوز رسانه مستقل

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در دوشنبه, 22 بهمن 1397 ساعت 11:27 ق.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.