طلاق در جامعه ما حالت هنجارمندی به خود گرفته است


فرماندار شهرستان هشترود گفت: در حال حاضر مقوله طلاق حالت هنجارمند به خود گرفته است به طوری که ما با پدیده جشن طلاق روبرو هستیم.

به گزارش خبرنگار هشترود نیوز، امین امینیان در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی – اجتماعی شهرستان هشترود که صبح امروز با حضور جمعی از اعضای این کارگروه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، افزود: اگر در جامعه فکرها و ابزارها با هم همسان نباشند آسیب ها در آن جامعه افزایش داشته و هرگونه اقدام در جهت کاهش یا پیشگری آسیب ها و افزایش مهارت ها صرفا جنبه نمایشی داشته و خود فریبی محسوب می شود.

وی خاطر نشان کرد: بار روانی ناشی از نرخ مهاجرت در شهرستان هشترود بر ساکنین آن نیز تاثیر گذاشته بصورتی که اکثر ساکنین هشترود برای مهاجرت برنامه دارند و یا اکثرا درآمد خود را در شهرهای دیگر سرمایه گذاری می کنند.

وی یاد آور شد: هر آسیب در جامعه ما با آسیب دیگر رابطه علت و معلولی دارد یعنی هر آسیب عاملی برای آسیب دیگر و یا تاثیر پذیرقته از آسیبهای دیگر می باشد و این امر که پیچیدگی و در هم تنیدگی آسیب ها را می رساند کار را برای مرتفع کردن آنها مشکل می سازد.

فرماندار هشترود در ادامه افزود: فضای مجازی چیزی نیست که در دست ما باشد بلکه ابزاری هست که دنیا را به سمت خود می برد.


امینیان پایین بودن آستانه تحمل افراد را یکی از عوامل اصلی درگیری و نزاع دانست و افزود: اگر آستانه تحمل در جامعه بالا باشد، افراد به جای درگیری در موارد اختلاف به مراجع قانونی مراجعه کرده و از اقدام خشونت آمیز خود داری می کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور هشترود: عدم تربیت صحیح فرزندان و عدم آشنایی خانواده ها با فضای مجازی از عوامل افزایش آسیبهای این حوزه می باشد.

دکتر اسکندر شیرازی: در حال حاضر افرادی در شهرستان هشترود وجود دارند که دومین و یا سومین طلاق خود را تجربه می کنند که این امر ضرورت رسیدگی و پرداخت به بحث ازدواج و طلاق را می رساند.

_ عدم تعهد به خانه و خانواده بنیان خانواده و در مراتب بالاتر جامعه را هدف قرار داده است .

_ دانشگاه پیام نور هشترود در آینده نزدیک در راستای افزایش سواد رسانه ای در هشترود سمیناری را برگزار می کند.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان هشترود: درگیری بر سر مسائل ملکی و آب، درگیری بین شوراهای قبلی و فعلی درگیری طایفه ای در صدر آسیبهای اجتماعی در روستاهای بخش مرکزی هشترود قرار دارد.

رقیه زارعی : برای بهبود سطح زندگی روستائیان نیاز هست تا کارگاه های آموزشی در این راستا در روستاها برگزار شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان هشترود: تعارض در تربیت خانه، مدرسه و اجتماع موجب سردرگمی کودکان در بحث مهارت آموزی می باشد.

بهمن اقدمی افزود: تلاش برای همسویی این سه نهاد وظیفه همه دستگاه ها می باشد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان هشترود: ما نباید به کاهش ازدواج تک بعدی نگاه کنیم زیرا از طرف دیگر کاهش ازدواج موجب افزایش سن و سن یائسگی در دختران و مشکل بارداری در آنان می شود.

دکتر جواد بابایی افزود: افزایش سن ازدواج در خانمها موجب شده تا آنان فرصت های خود برای ازدواج کاهش یافته و در برخی تن به ازدواج موقت بدهند و یا دیگر مشکلات ناشی از این امر دامن گیر آنان شود.

_ عوامل اقتصادی از جمله شیر بها ، مهریه، مخارج مراسمات مختلف که صرفا بار مالی دارند از عوامل مهم در کاهش ازدواج و افزایش طلاق در نتیجه این بار هست.

بخشدار بخش نظر کهریزی هشترود: عامل و ریشه اکثرا درگیری های گروهی و انفرادی در بخش نظر کهریزی مسائل ناموسی می باشد که در برخی موارد منجر به قتل می شود.

داود عباسی اصل: آب شرب و طلاق عامل دیگری برای درگیری گروهی می باشد که نیاز هست تا در این خصوص اقدامات لازم انجام شود.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی شهرستان هشترود: در ۱۰ ماهه سال جاری ۳۰۱ مورد درگیری انفرادی و ۱۲ مورد درگیری گروهی داشته ایم که نسبت به سال گذشته یک مورد درگیری انفرادی کاهش پیدا کرده است.

بیوک حسن زاده اصل افزود: فراوانی این درگیری ها در روستاها می باشد که عامل آن اکثرا اختلافات ملکی می باشد.

مسئول امور فرهنگی سپاه ناحیه هشترود: عامل اصلی درگیری ها در هشترود قلیان سراها و مغازه های سیگار فروشی هست که از آنها غافل هستیم به طوری که یک دانش آموز به راحتی می تواند سیگار تهیه و به مدرسه ببرد و با دوستان خود از آنها استفاده کند.

سرهنگ مهدوی افزود: سبک زندگی تجملاتی و غربگرایی عامل افزایش طلاق و کاهش ازدواج در هشترود می باشد که آن هیچ درمانی نداریم جز اینکه به سبک زندگی اسلامی بر گردیم.

_ یکی دیگر از عوامل درگیری عدم تکریم ارباب رجوع توسط ادارات هست که ارباب رجوع برای یک امضاء در اداره کلی معطل می ماند و در نهایت این امر منجر به درگیری می شود.

پایان/

هشترود نیوز رسانه مستقل

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در دوشنبه, 24 دی 1397 ساعت 1:23 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.