جذب سرمایه بخش خصوصی تنها راه نجات اقتصاد هشترود هست


فرماندار شهرستان هشترود گفت: اگر قرار بود با سرمایه دولتی برای هشترود کاری انجام شود در طی ۶۰ سال گذشته باید انجام می شد.

به گزارش خبرنگار هشترود نیوز، امین امینیان در جلسه شورای اداری شهرستان هشترود که صبح امروز با حضور نماینده مردم شهرستانهای هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین این شهرستان که در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، افزود: با تلاشهایی که توسط شورای شهر و شهرداری انجام شده است ستاد باز آفرینی استان مبلغ دو میلیارد و هفصد میلیون تومان جهت هزینه در بخشهای مختلف عمرانی شهر هشترود اعتبار تخصیص داده است که شهر هشترود می تواند به مدت ۱۰ سال دیگر نیز کماکان این اعتبارات را دریافت کند که لازم به ذکر است در این مورد جزو ۸ شهر برتر استان هستیم که توانستیم این اعتبارات را به شهرستان هشترود سرازیر کنیم.

فرماندار هشترود گفت: پرفسور هشترودی متعلق به شهرستان هشترود می باشد همانطور که نام این شهرستان را در عرصه جهانی و کشور بلند آوازه کرده است بر ما وظیفه است تا در قبال خدمات شایان وی و گرامیداشت یاد و خاطره او اقداماتی در خور انجام دهیم.

امینیان گفت: دو و نیم میلیارد تومان جهت دوباره باز سازی تنها استخر سرپوشیده شهرستان که مطالبه اکثر مردم خصوصا بانوان بود تخصیص داده شده است که تا اردیبهشت ماه و نهایتا خرداد به بهره برداری و استفاده عموم خواهد رسید.

وی متذکر شد: کار دانشگاه نباید این باشد که صرفا در قبال دریافت شهریه مدرک تحصیلی اعطا کند و صرفا به کمیت کار فکر کند دانشگاه بهتر است کار آفرین تحویل جامعه بدهد نه آنکه عده ای انسان که کلی هزینه بر دوش جامعه تحمیل می کنند و بعد از فارق التحصیلی انتظار شغلی آماده را دارند تحویل جامعه دهند.

وی یاد آور شد: اقدامات جدی در خصوص زیر ساختهای اللخصوص آب شرباین شهرستان انجام شده است.

وی با اشاره به وضعیت اسفبار مسکن مهر شهرستان هشترود گفت: مسکن مهر یکی از مشکلات تاریخی شهرستان هست که نیاز هست جلسات تخصصی در جهت ساماندهی امورات آن تشکیل شود.

فرماندار هشترود گفت: معدن مس قاضی کندی حدود ۴۰ درصد پیشرفت کار داشته است و مشکلات آب و برق آن تا حدودی مرتفع شده است و لازم به ذکر هست که فرآوری مس آن که در حد ۲۵ در صد خلوص می باشد در خود شهرستان انجام خواهد پذیرفت و همچنین معدن طلای روستای بسیط که اخیرا مجوزهای لازم را از اداره کل محیط زیست دریافت کرده به زودی شروع به کار می کند.

وی در پایان با اشاره به پایاب سد سهند، گفت: با اقداماتی که انجام شده است ۱۳۰۰ هکتار از پایاب سد سهند در سال آینده به بهره برداری می رسد که دست آورد بزرگی برای شهرستان محسوب می شود.

پایان/

هشترود نیوز رسانه مستقل

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در یکشنبه, 23 دی 1397 ساعت 6:56 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.