از کارگران هشترودی سوء استفاده می شود

هشترود نیوز،

 

فرماندار هشترود گفت: به دلیل نرخ بیکاری در شهرستان هشترود از کارگران هشترودی سوء استفاده می شود.

به گزارش خبر نگار هشترود نیوز، امین امینیان در نشست خبری با خبرنگاران این شهرستان که در محل دفتر فرمانداری برگزار شد، افزود: در سال جاری مبلغی بالغ بر ۸ میلیارد و ۹۹۳ میلیون تومان در قالب طرح های اشتغال پایدار روستای به کشاورزان پرداخت شده است.

– در حال حاضر ۲۸ واحد تولیدی صنعتی فعال با ایجاد اشتغال برای ۳ هزار و ۸۵۰ نفر و ۲۲ واحد معدنی فعال با ایجاد اشتغال برای ۵۳۰ نفر در شهرستان داریم.

– تعداد ۱۹ هزار نفر که توانایی انجام کار دارند، در شهرستان وجود دارند که از این تعداد ۱۴۵۰۰ نفر شاغل و ۴۵۰۰ نفر بیکار هستند که از تعداد ۱۴۵۰۰ نفر شاغل هم ۹ هزار نفر در بخش کشاورزی و مابقی در صنعت، معدن و واحدهای صنفی به کار مشغول هستند.

– بازار دائمی هفتگی در شهرستان هشترود ایجاد خواهد شد که این بازار در فاز های مختلف در قالب ۵۰ غرفه ثابت فعالیت خواهد کرد که جهت این امر تسهیلات بانکی نیز در نظر گرفته شده است و لازم به ذکر است که در صورت رونق آ« این بازار به مکان مشخصی در جاده قدیم قره چمن انتقال داده می شود.

– در را ستای ایجاد اشتغال، معدن مس قاضی کندی در شهرستان هشترود احداث می شود که تاکید ما بر فرآوری آن در خود شهرستان هست . لازم به ذکر است آب مورد نیاز این معدن از سد سهند تامین شده و برق آن نیز تامین شده است . خلوص مس تولیدی ۳/۷ می باشد و ۲ هزار تن تولید کنسانتره مس خواهیم داشت.

– درمانگاه تامین اجتماعی با اعتبار ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و زیر بنای ۲۴۴۴ متر در سه طبقه که ۷۰ در صد پیشرفت فیزیکی داشته تا پایان سال ۹۷ به بهره برداری می رسد.

– فاز اول تصفیه خانه فاضلاب شهری هشترود با اعتبار ۶ میلیارد تومان جهت دیوار کشی و آماده سازی زمین در مرحله پیمان هست.

– تصفیه خانه آب شرب هشترود با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان احداث یا ارتقاء داده می شود که آرسینیک آب شرب به زیر ۷ pp رسانده خواهد شد.

– مرکز درمان بستر در شهر نظر کهریزی احداث خواهد شد و سعی ما بر این است تا درمانگاه آن نیز بصورت شبانه روزی فعال باشد.

پایان/

تهیه و تنظیم خبر: علی اسکندرپور

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در سه شنبه, 29 آبان 1397 ساعت 1:36 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.