۷۵ درصد معتادین زیر ۴۰ سال هستند

هشترود نیوز،

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی گفت: در راستای آموزش، پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در استان آذربایجان شرقی مبلغی بالغ بر ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به اداره آموزش و پرورش پرداخت کرده ایم.

به گزارش خبرنگار هشترود نیوز، بهروز مهدوی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان هشترود که بعد از ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولین شهرستان هشترود در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، افزود: ۷۵در صد مبتلایان به مواد مخدر در کشورمان زیر چهل سال می باشد که این نتیجه تمرکز سوداگران مواد مخدر بر روی مشتریان کم سن و سال است.

وی گفت: مشکل ما از لحاظ جغرافیایی تنها همسایگی با کشور افغانستان که ۴۵ در صد مواد مخدر جهان را تولید می کند نیست، فاجعه آنجاست که تریاک در خود کشور ما نیز تولید می شود.

وی متذکر شد: در عصر کنونی موادی بدتر و مخرب تر از تریاک در اختیار مصرف کنندگان مواد مخدر قرار می گیرد که مغز فرد را با مشکلات جدی و جبران ناپذیر مواجه می کند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر دارو خانه های ما بزرگترین پخش کننده مواد روانگردان در کشور هستند و قرص هایی از جمله ترامادول، آمفتامین ها، مورفین و انواع دیگر روانگردانها را توزیع می کنند که با مصرف بی رویه مصرف کنندگان تبدیل به اعتیاد می شود، در حالی که پزشکان این مواد را به مقدار لازم تجویز می کنند.

مهدوی گفت: تغییر ژنتیکی در مواد مخدر از جمله ماریجوانا به نام “گُل” از گونه خطرناک آن می باشد که در اولین بار مصرف فرد را معتاد می کند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی در ادامه گفت: استان آذربایجان شرقی در میان استانهای کشور در رتبه ۲۸ مصرف کنندگان مواد مخدر در کشور می باشد اما این دلیل بر آن نیست که ما به مبارزه و پیشگیری خود در این راستا دست کشیده و خدای ناکرده کم کاری کنیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: بهتر است که ما کار مبارزه و پیشگیری را از خانه های خودمان و فرزندان خودمان شروع کنیم و از سهل انگاری بپرهیزیم.

پایان/

هشترود نیوز را دنبال کنید 👇
@hashtroodnews

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در دوشنبه, 23 مهر 1397 ساعت 5:33 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.