احتمال بازگشت کوپن به اقتصاد خانوارها

هشترود نیوز،

نماینده شهرستانهای هشترود و چاراویماق از احتمال بازگشت کوپن کالاهای اساسی به اقتصاد خانوارها خبر داد.

به گزارش خبرنگار هشترود نیوز، سید حمزه امینی در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار هشترود نیوز در خصوص گرانی های اخیر و رویکرد ایشان و مجلس در خصوص رفع آن گفت: بنده احتمال می دهم دولت کوپن را دوباره به اقتصاد خانوارها برگرداند و عامل اصلی گرانی ها را دشمن درون می دانم که برخی دست ها در داخل کشور عامل بیشتر این گرانی ها هستند. بند تاکیدم بر کنترل قیمتها هست و راه چاره را نظارت بیشتر در این امر می دانم که بیشتر کالاها بدون دلیل و غیر منطقی افزایش پیدا کرده اند.

امینی در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار هشترود نیوز مبنی بر اینکه آیا قیمت ارز ثبات خواهد داشت یا نه، گفت: در خصوص کنترل قیمت ارز مردم باید اراده کنند و از احتکار دلار در خانه هایشان بپرهیزند تا با نوسانات آن دچار چالش نشوند و در خصوص نوسانات ارز باید بگویم اگر روند به همین منوال ادامه پیدا کند ارز باز هم در نوسان خواهد بود ولی اگر اوضاع تغییر پیدا کند بنده احتمال می دهم قیمت ارز پایین بیایید.

نماینده شهرستان های هشترود و چاراویماق در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار هسشترود نیوز مبنی بر اینکه ایشان حذف دلار از مبادلات بین المللی را چاره تاثیر دلار بر اقتصاد ایران می بینند یا تایین پول مشترک در بین کشورهای عضو کنفرانس شانگهای، گفت: بنده و دوستانم سال گذشته نیز نامه ای رمبنی بر حذف دلار از مبادلات بین المللی نوشتیم چرا که دلیلی نمی دیدم که در مبادلات ما با کشورهای همسایه مثلا عراق دلار رد و بدل شود. تایین پول واحد در بین کشورهای عضو کنفرانس شانگهای پاسخگو نخواهد بود همچنان که یورو در کشورهای عضو اتحادیه اروپا آنچنان پاسخگو نیست.

وی در خصوص پروژه های راکد شهرستان هشترود از جمله قطعه پنج آزاد راه هشترود به مراغه و تنها استخر سرپوشیده هشترود گفت: مشارکت دولت در خصوص سرمایه گذاری در قطعه ۵ آزاد راه هشترود – مراغه ۶۰ در صد بانک سپه ۲۰ درصد و بخش خصوصی ۲۰ درصد بود که کمی بانک سپه در مقطعی در این امر تعلل کرد و شورای پول اعتبار قرار بود ۵۰ میلیارد تومان به حساب ما واریز کند که تا کنون پرداخت نکرده است. در خصوص استخر سرپوشیده هشترود مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون هزینه شده است که ما هم گفتیم که این پول کفاف این امر را نمی دهد و کاش این مبلغ را برای ساخت استخر جدید هزینه می کردیم و قرار است دوباره خدمت وزیر ورزش و جوانان رسیده و پیگیر جریان باشیم.
وی در خصوص وجود آرسینیک در آب شرب هشترود گفت: بنده دولتی نیستم و نماینده مردم هستم . دولتی ها سعی دارند بر این موضوع سر پوش بگذارند . آرسینیک در آب شرب هشترود وجود دارد و این سلامت مردم شهرستان هشترود را به خطر می اندازد.

وی در پاسخ به میزان اشتغال زایی در هشترود گفت: در راستای ایجاد اشتغال در شهرستان هشترود مجوز سه سیلو را بدون در نظر گرفتن دید جناحی گرفتیم . دو سرد خانه ایجاد کردیم. بزودی کارخانه ریل آسانسور با توان اشتغال زایی مستقیم برای ۲۰۰ نفر راه اندازی می شود. کارخانه آهن اسفنجی با توان اشتغال زایی مستقیم برای ۱۵۰ نفر کلنگ زنی خواهد شد.

وی در خصوص جذب سرمایه گذار گفت: در خصوص جذب سرمایه گذار برای کارخانه اکسید تیتانیوم ۴۶میلیارد وام تصویب کردیم که به دلیل بالا رفتن نرخ ارز ما به ۹۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

پایان/

هشترود نیوز رسانه مستقل
@hashtroodnews

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در دوشنبه, 23 مهر 1397 ساعت 5:31 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.