پیشگیری، مدیریت بحران را تسهیل می کند

هشترود نیوز،

 

فرماندار شهرستان هشترود گفت: هرچقدر در پیشگری و پیش بینی بحران مدیریت داشته باشیم از آسیب های به وجود آمده کاسته و مدیریت بحران آسان تر می شود.

به گزارش خبرنگار هشترود نیوز، امین امینیان در جلسه ستاد بحران شهرستان هشترود که بعد از ظهر امروز با حضور حسین زارع معاون مدیریت بحران استان آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولین شهرستان هشترود در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، افزود: تجهیزات و وسایل راهداری باید به موقع تعمیر و تجهیز شود و نیروی انسانی و دستگاه های مورد نیاز باید در محل های تایین شده آماده باشد زیرا گاها دیده می شود هنگام نیاز وسایل و تجهیزات این اداره آماده نیست که این غیر قابل قبول است.

وی گفت: سوخت جایگزین در بیمارستانها و مدارس باید آماده شود چون هنگام بحران شرایط فرق می کند که گاها نیاز به تمهید سوخت سوم نیز لازم و ضروری دیده می شود.

وی خاطر نشان کرد: در جایگاه ها سوخت، مقداری سوخت ذخیره باید موجود باشد تا در صورت بسته بودن راه خدمات دهی تعطیل نشود.

فرماندار شهرستان هشترود گفت: جاده هشترود به مراغه ۱۲۰ درصد افزایش تلفات داشته بطوری که سال ۹۵ ۱۷ نفر فوتی ناشی از تصادفات در این جاده داشتیم اما در شش ماهه سال جدید این آمار به ۳۵ نفر رسیده است.

وی با شاره به بحث زنان باردار که در فصل زمستان به علت کولاک برف در روستاها با مشکل مواجه می شوند، گفت: بهداشت و درمان مکلف به شناخت و انجام تمهیدات لازم جهت ارائه خدمات به آنان هست و در این راستا باید دو هفته قبل آنها را در بیمارستان اسکان داده و امکانات لازم را در اختیار آنها قرار دهد و اگر اتفاق ناخوشایندی در این امر بیافتد بهداشت و درمان در حضور مراجع قانونی باید پاسخگو باشد.

امینیان با شاره به جلو گیری از ساخت و سازها و استفاده غیر قانونی از بستر رودخانه ها، متذکر شد: امور آب مسئول و پاسخگو در این امر مهم هست که به وظیفه ذاتی خود عمل کند حتی در صورت گرفتن سند ساخت از طرف فرد خاطی، امور آب باید با همکاری مراجع قضایی سند را ابطال کند.

وی یاد آور شد: اطلاع رسانی در خصوص تعطیلی مدارس در فصل زمستان و به علت کولاک و برف، به موقع انجام شود به گونه ای نباشد که دانش آموزان به مدرسه رفته و آنجا از موضوع مطلع شوند.

وی متذکر شد: اداره هلال احمر شهرستان هشترود باید جهت اسکان ضروری مسافران در راه مانده مکان و امکانات کامل را تهیه و تدارک ببینند تا ضمن استفاده عوامل پلیس راه از این امکانات مسافران نیز به آنجا هدایت شوند.

پایان/

هشترود نیوز رسانه مستقل

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در یکشنبه, 15 مهر 1397 ساعت 8:27 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.