قلعه زهاک هشترود ثبت جهانی شود

هشترود نیوز،

فرماندار شهرستان هشترود گفت: قلعه زهاک هشترود بزرگترین سایت تاریخی دوره اشکانیان هست که نمونه آن در کشور وجود ندارد و ثبت جهانی آن ضمن کمک به توسعه گردشگری نقش بسزایی در اقتصاد این شهرستان خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار هشترود نیوز، امین امینیان در جلسه کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان هشترود که صبح امروز با حضور مدیرکل اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان و جمعی از مسئولین این شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، افزود: در دنیای کنونی گردشگری نوعی صنعت، هنر، تجارت و صادرات نامرئی محسوب می شود که به ازای هر ۱۰ گردشگر یک شغل توسط آن ایجاد می شود اما شهرستان هشترود با وجود پتانسیل گردشگری بالا عملا از تاثیرات آن بی بهره هست.

وی در خصوص سرمایه گذاری در قلعه زهاک گفت: در خصوص سرمایه گذاری در این مکان تاریخی مذاکرات اولیه برای مشارکت ۵۰ درصدی جهت راه ندازی پل معلق در قلعه زهاک با شرکتی که پل معلق مشگین شهر را ساخته است ، انجام داده ایم و سعی داریم تا در کنار آن مجتمع های توریستی و گردشگری نیز ایجاد کنیم.

فرماندار شهرستان هشترود با اشاره برگزاری جلسات ماهانه جهت برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره ماهی گیری با قلاب در هشترود، گفت: این جشنواره قرار است در سطح کشوری و بصورت سالانه و هر سال در اردیبهشت ماه در شهرستان هشترود برگزار شود.

وی خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این جشنواره توسعه گردشگری پایدار – آشنایی مردم با مکانهای تاریخی هشترود – انجام تور گردی با همکاری تورگردهای بین المللی و کشوری – ایجاد فضای نشاط در جامعه – آشنایی با مصرف آبزیان – برگزاری مسابقه آشپزی با ماهی – معرفی و عرضه مصرف پخت ماهی – معرفی عرضه محصولات دامی و صنایع دستی بومی – شناساندن توانمندی های خاص روستاها – احیای رسوم و آیین های سنتی روستایی، است.

پایان/

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در چهارشنبه, 11 مهر 1397 ساعت 1:56 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.