جذب ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره خوداشتغالی برای ارائه به افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی

هشترود نیوز،

 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان هشترود گفت: در سال گذشته میزان مشارکتهای مردمی بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال بوده است جهت رفع نیازهای مددجویان صرف شده است و میزان مشارکتهای پنج ماهه اول سال حدود ۸۰۰ میلیون ریال میباشد.
در راستای احداث مسکن خانواده های دارای دو معلوله و بیشتر، مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال برای خانواده های دومعلوله شهری و ۱۸۰ میلیون ریال برای حانواده های دومعلوله روستایی داده میشود.
اداره بهزیستی شهرستان هشترود در سال گذشته ۲۴۰ میلیارد ریال در سال گذشته تسهیلات خوداشتغالی جذب کرده است.لازم به ذکر است که شهرستان هشترود در این راستا جزو سه شهرستان اول استان آذربایجان شرقی می باشد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از هشترود،مهدی کریمی صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران که در محل این اداره برگزار شد، افزود: در راستای دستگیری از معتادین پاک شده در سال گذشته اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال تسهیلا خوداشتغالی تخصیص و ارائه داده شده که سعی بر این است که امسال نیز این مبلغ برای این عزیزان به شرط پاکی بالای یک و نیم سال تخصیص داده شود.

وی گفت: در سال گذشته اداره بهزیستی شهرستان هشترود توانسته مبلغی بالغ بر ۲۳۰ میلیون ریال کمکهای مردمی جذب کند و در پنج ماه سال جاری نیز توانسته ایم مبلغی بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال کمک جذب کنیم که لازم به ذکر است این اداره همچنان آماده دریافت کمکهای خیرین و مردم شهرستان می باشد.

وی خاطر نشان کرد: تعداد ۱۵ مهد کودک شهری و روستایی در شهرستان هشترود فعال می باشد که هر روستا تعداد کودکانش از ۲۰ کودک بالا باشد بهزیستی حاضر است به آن روستا مجوز روستا مهد صادر کند.

کریمی گفت: اداره بهزیستی شهرستان هشترود دارای ۶ هزار نفر تحت پوشش می باشد که از این تعداد۱۵۰۰ نفر معلول با خانواده خود و ۱۸۹۰ نفر زن سرپرست خانواده هستند.

ایشان یادآور شدن برای آموزش و توانبخشی کودکان معلول ذهنی و اوتیسم خدمات آموزشی و توانبخشی در مرکز آموزش و توانبخشی هشترود ارائه میشود.
برای معتادین پاک شده یک میلیارد وام داده شده که سعی می شود که در سال جاری نیز این روند ادامه یابد.

پایان/
هشترود نیوز را دنبال کنید 👇
@hashtroodnews

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در یکشنبه, 21 مرداد 1397 ساعت 2:14 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.