گویش های محلی باید حفظ شود

هشترود نیوز،

 

نماینده مردم شهرستان های هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی، گفت: تلاش ما بهتر است این باشد تا گویش های محلی حفظ شود و طبق قانون اساسی حقوق اقوام در ایران باید رعایت شود و بنده صحبتهای وزیر آموزش و پرورش را به شخصه محکوم میکنم.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از هشترود، سید حمزه امینی در نشست خبری با خبرنگاران افزود: نظام پرداختی حقوق معلمین آموزش و پرورش باید اجرا شود و بنده به کرات در مجلس در این خصوص صحبت کرده ام که بهتر است به معیشت و وضعیت اقتصادی معلمین توجه ویژه شود و اگر در این امر کم کاری شود وزیر آموزش و پرورش را استیضاح میکنیم.

وی گفت: دانشگاه های شهرستان هشترود در آستانه تعطیلی بوند و فساد در آنها فوران می‌کرد که با تلاش آنها را اصلاح کرده و تغییراتی را ایجاد کردیم بطوری که رئسای جدید حرکاتی را انجام دادند از جمله جذب دانشجویان بیشتر که قابل توجه بود.

وی خاطر نشان کرد: از موقع روی کار آمدن بنده به حمد الله اختلافات و دعواهای قومی قبیله ای در این شهرستان تمام شد و بستر رشد برای آیندگان فراهم شد و در این دو سال به اندازه ۸ سال خدمات عمرانی انجام داده ام.

وی یادآور شد: منطقه ما از نظر خدمات دولتی نسبت به دیگر شهرستانهای استان کم بهره بوده که در این مورد گلایه مندیم به عنوان مثال در حوزه راه شهرستان هشترود کار خاصی انجام نشده، چون سه سال است بودجه در این راستا تصویب شده اما کاری انجام نشده و دلیل آن جریانات پشت صحنه هستند که عده ای خصومت شخصی با بنده دارند.

امینی گفت: در بحث اشتغال بنده به هیچ عنوان دیدگاه تنگ نظرانه نداشتم و همیشه این را گفتم اگر اشتغالی باشد باید برای تمام مردم هشترود باشد چه موافقین و چه مخالفین بنده و این طور نبوده که بنده فقط برای موافقین خودم کار کنم.

نماینده مردم شهرستانهای هشترود و چاراویماق در مجلس خاطر نشان کرد: اینکه در هشترود طرح ملی کلنگ زنی شد باعث افتخار هشترود است و این در سایه مستقل بودن بنده بوده که از لحاظ سیاسی و فکری بود که از پتانسیل هر دو جناح سیاسی در کشور برای شهرمان استفاده کرده ام.

وی در جواب سوال خبرنگار خبرآنلاین مبنی بر اینکه در صحبتهایتان گفته اید آب هشترود آرسینیک دارد؟ آیا این مقدار از حد مجاز عبور کرده است؟، گفت: بله آب شهر هشترود آرسینیک دارد و از حد مجاز نیز بالا تر است و در این راستا با مسئولین استانی صحبت کرده ام تا در جهت رفع آن اقداماتی انجام شود و برنامه اینده مان این است تا از سد کلقان آب شربمان تهیه شود.

امینی در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار خبرآنلاین در خصوص جذب سرمایه گذار برای قلعه زهاک هشترود و اینکه ایشان می خواهند آنجا را منطقه حفاظت شده اعلام کنند و این دو با هم در تناقض است، گفت: با یک سرمایه گذار بومی برای ایجاد مکان تفریحی در نزدیکی قلعه از جمله ایجاد پل معلق صبحتهایی شده است و این از هر نظر امکان سنجی شده و مشکلی ندارد.

پایان/

هشترود نیوز را دنبال کنید
@hashtroodnews

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در پنج شنبه, 28 تیر 1397 ساعت 10:56 ق.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.