سوء مدیریت در برگزاری جشن گندم هشترود

هشترود نیوز،

یادداشت: هادی اسکندرپور –

گندم برند هشترود:
شاید شهرستان هشترود جزو معدود شهرستانهایی باشد که برند سازی محصولات کشاورزی و دامی در آن صورت نمی گیرد و حتی معروف ترین برند آن یعنی ” گندم” در سایه سوء مدیریت پشت پرده به باد فراموشی سپرده می شود.فرماندار شهرستان در جلسات مختلفی گفته بودند: (( اینکه زحمات کشاورزان بصورت فله ای جهت مصرف به دیگر نقاط استان و کشور فرستاده شود و نام این شهرستان در عقبه آن مطرح نشود، در حق هشترود و کشاورزان آن اجحاف می شود)) حال از فرماندار شهرستان انتظار می رود در این خصوص از مدیریت جهاد کشاورزی توضیح خواسته و برای کشاورزان روشنگری شود. بی شک ارسال محصولات کشاورزی و دامی در قالب بسته بندی های استاندارد و به نام شهرستان هشترود نیز ضمن تبلیغات این محصولات، حوزه اشتغال در این شهرستان را متحول می کند.

جشن گندم متعلق به مردم است:
بی شک کاشت و برداشت گندم که پیشه آبا و اجدادی مردم این شهرستان هست و به ضرس قاطع می توان گفت متولی اصلی ساماندهی آن نیز مردم هستند جشنی که به انحصار گرفته شده و به دلیل برگزاری آن در مکانی دور افتاده که خیلی از کشاورزان و مردم توان شرکت در آن را نداشتند در شان مردم این شهرستان نیست.

هشترود قطب تولید گندم در ایران:
شهرستان هشترود در دهه های اخیر جزو قطب های تولید گندم در کشور بوده که سالیانه ۱۲۰ هزار تن گندم تا ۱۰۰ هزار تن گندم از زمین های آن برداشت می شود و جای تعجب دارد که این جشن از لحاظ کمیت و کیفیت در سطح خود شهرستان هم نیست.

جشن گندم و جذب گردشگر و توریست:
محصولات کشاورزی این قابلیت را دارند تا ضمن معرفی به عنوان برند در سطح کشور و حتی جهانی جذب گردشگر نموده و مردم از نقاط مختلف کشور و حتی دنیا برای شرکت در آن در این شهرستان حضور یابند که نمونه آن در کشور جشن گلاب گیری را می شود مثال زد. برای این امر استناد می کنیم به گفته های اخیر فرماندار هشترود که گفته بودند: ((هر جشنواره ای که در هشترود برگزار می شود باید با حوزه گردشگری در این شهرستان تلفیق شده و جذب گردشگر نماید در غیر این صورت برای شهرستان فایده ی آنچنانی ندارد))، پس این جشنواره هیچ فایده ای برای شهرستان نداشت.

پایان/

هشترود نیوز را دنبال کنید

@hashtroodnews

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در یکشنبه, 24 تیر 1397 ساعت 5:28 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.