جامعه مجازی و زوال اخلاق در میان جوانان / به مناسبت روز جوان

هشترود نیوز،

یادداشت : هادی اسکندرپور –

اخلاق یا خوب و بدی یک رفتار در جامعه آنچه به عنوان عرف در میان مردم شناخته می شود تعبیر و تفسیر می شود.

مجموعه ارزش ها و قوانین رفتاری که در جامعه به عنوان اخلاق نیک شناخته می شود در صورتی رو به زوال می گراید که توجه و به نوعی ارزش گذاری در آن نه تنها مورد بی توجهی واقع شود و در سایه سوء مدیریت مسئولین آموزش، رو به فراموشی گراید.

در دو دهه اخیر و با ورود اینترنت به کشورمان و عدم استفاده صحیح از آن با مشکلات عدیده ای در خصوص زوال اخلاق در جامعه مواجه شدیم که عدم آموزش مناسب و آسیب شناسی علمی آن بر تشدید این آسیب افزود.

اما آنچه در چند سال اخیر به عنوان زنگ خطر جدی در جامعه و خصوصا در میان جوانان به صدا درآمده است جلب توجه با توسل به هر شیوه غیر اخلاقی است.

در جامعه ای که ارزشهای یک جوان موفق دیده نشود و برعکس آن افرادی با بد اخلاقی از جمله جنسی و رفتاری در جامعه مجازی مورد انواع تشویق و ترغیب قرار گیرند، جوانانی را که در زندگی شخصی و اجتماعی خود شکست خورده و با کاستی هایی که توسط رسانه های خارجی و جامعه مجازی به ناخودآگاه فرد القا می شود، دچار انحراف از فضائل اخلاقی می کند و گرایش به بی اخلاقی در بطن جامعه رو به فزونی می گراید.

اما آنچه می تواند به این پیکر رو به موت اخلاق در جامعه شُک وارد کند آموزش صحیح و علمی توسط سیستم آموزشی کشور هست. ضمن اینکه مسئولین در راستای ارزش گذاری می توانند هر ساله با معرفی و مورد تشویق قرار دادن افرادی از طبقات مختلف و سنین مختلف گامهای موثر و مفید بردارند.

پایان/

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در یکشنبه, 09 اردیبهشت 1397 ساعت 7:35 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.