۲ هزار نفر معتاد در هشترود وجود دارد

هشترود نیوز،

فرماندار شهرستان هشترود گفت: طبق آمار دریافتی حدود ۲ هزار نفر معتاد در شهرستان هشترود وجود دارد که این آمار متاسفانه رو به افزایش است.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از هشترود، امین امینیان در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان که صبح امروز با حضور جمعی از مسئولین این شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، افزود: اعتیاد به عنوان اولین و خطرناک ترین آسیب اجتماعی کشور ما در بین ۵ آسیب مهم، محسوب می شود که نقش پر رنگی در صورت گیری دیگر جرائم دارد.

وی گفت: مشکلی که در دهه اخیر با آن مواجه هستیم تغییر اعتیاد از مواد مخدر سنتی به صنعتی هست که آسیبهای مواد مخدر صنعتی به مراتب بیشتر از مواد مخدر سنتی می باشد و نیاز توجه به این امر در پیشگیری از اعتیاد به آن را بیش از پیش مهم می نماید.

وی خاطر نشان کرد: خود مردم نیز بهتر است تا در امر پیش گیری و مبارزه با مواد مخدر وارد عمل شوند زیرا دستگاه های دولتی به تنهایی نمی تواند به این حجم از جامعه معتادین پاسخگو باشند در غیر این صورت در مبارزه و مقابله با معضل اعتیاد با مشکل مواجه می شویم.

وی بی کفایتی در مدیریت و کنترل اعتیاد را یکی از عوامل گسترش اعتیاد در جامعه دانست و گفت: مدارس و دانشگاه ها باید بیش از پیش در مقابله با اعتیاد وارد عمل شوند تا هر ساله با کاهش جامعه معتادین در شهرستان هشترود مواجه شویم.

پایان/

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در پنج شنبه, 30 فروردین 1397 ساعت 5:01 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.