لزوم توجه به قلعه زهاک هشترود ( بخش سوم نقش اداره ورزش و جوانان)

هشترود نیوز،

 

یادداشت : هادی اسکندرپور –

در کنار تمامی عواملی که موجب رشد و رونق بازار گردشگری است توجه به امر ورزش می باشد که مورد توجه خیلی از کشورهاییست که در صنعت گردشگر برنامه ریزی شده فعال هستند.

کشورهایی مانند اسپانیا، استرالیا، آمریکا و فرانسه، ازجمله کشورهای موفق در حوزه گردشگری ورزشی هستند که بابرگزاری مسابقات یا اردوهای ورزشی بر رونق اقتصاد خود می افزایند.

با توجه به اکو سیستم خاص قلعه زهاک، هشترود می تواند در کنار بخش تاریخی از طریق گردشگری ورزشی نیز، گردشگر جذب کند.

در این راستا اداره ورزش و جوانان می تواند با توجه به اکوسیستم قلعه زهاک و با برگزاری مسابقاتی نظیر صخره نوردی، کوه نوردی، کوه پیمایی، پیاده روی، دو ، دوچرخه سواری، پاراگلایدر، راپل و حتی در فصل زمستان یخ نوردی، در سطح استانی و کشوری گردشگر جذب کرده و در تبلیغ این مکان بکر و جذاب نقش آفرینی کند.

اما نباید از این امر هم غافل بود که این بخش می تواند به عنوان یک مولد عمل کرده و صدها نفر از مردم را در این مسابقات گرد هم آورده و برای هتل ها، رستوران ها و حمل و نقل در آمد زایی کند.

پایان/

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در چهارشنبه, 22 فروردین 1397 ساعت 8:59 ب.ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    جناب اقای اسکندر پور: با سلام . اینجانب فرامرز عطارزاده کارشناس ارشد مهندسی مکانیک از هشترودی های ساکن تهران و شاغل در یکی از شرکت های بزرگ خودرو سازی کشور هستم . نگارش های جنابعالی در خصوص قلعه زهاک را مورد مطالعه قرار دادم .و بسیار جالب بود . با وجود مسافرت های متعددی که به هشترود داشتم هنوز توفیق بازدید از این قلعه تاریخی برایم بوجود نیامده است . امیدوارم در اولین سفر به هشترود این توفیق به دست اید . همچنین یک پیشنهاد هم داشتم و ان اینکه در صورت امکان یک بخش تحت عنوان ارتباط با ما یاتماس باما در سایت قرار دهید تا ارتباط دو سویه میان بینندگان و عوامل سایت بوجود امده و به پویایی و زنده بودن سایت افزوده شود . با تشکر . عطارزاده

    View Comment
نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.