قوانین ما متناسب با سرمایه گذاری نیست

هشترود نیوز،

فرماندار شهرستان هشترود گفت: قوانین ما در خصوص سرمایه گذاری در کشور برای خیلی سالها قبل می باشد که در هیچ جای دنیا اینگونه نیست و همواره در حال تغییر و در جهت دست گیری از سرمایه گذاران است.

به گزارش خبرنگار هشترود نیوز، امین امینیان در جلسه ستاد سرمایه گذاری و اشتغال شهرستان هشترود که صبح امروز با حضور جمعی از سرمایه گذاران این شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، افزود: ما مجبور هستیم در خصوص قوانینمان برای سرمایه گذاران انعطاف نشان دهیم و تفسیر مثبتی از قانون در جهت تسهیل امور سرمایه گذاران انجام دهیم و بر همه مسئولین امر واجب است تا با تدابیر ویژه در راستای حمایت از سرمایه گذاران تا آنجا که امکانش باشد موانع را برطرف سازند.

وی گفت: درست است که ظرفیت شهرستان ما محدود است ولی این دلیل نمی شود که به دور خود حصار بکشیم . در ماهیت اقتصاد مقاومتی آمده است همانگونه که درون زا باشد برون گرا نیز باشد. کشور ما همانگونه که به تولید ملی باید اتکا داشته باشد به علم و فن آوری دیگر کشورها هم باید گوشه چشمی داشته باشد و در خصوص هشترود هم بهتر است اینگونه باشد.

وی خاطر نشان کرد: فرمانداری شهرستان هشترود دارای ۶۰ سال سابقه تاسیس است اما در مقایسه با دیگر شهر ستانهای استان آنچه در راس عقب ماندگی این شهرستان به چشم می خورد عدم احساس تعلق عمیق در سرمایه داران آن است.

فرماندار هشترود گفت: بجز عده معدودی نبوده از سرمایه داران هشترودی که در شهر خودشان سرمایه گذاری کنند. کدام سرمایه دار هشترودی که در حال حاضر در تهران صاحب کارخانه و تولیدی هست و یا سالانه میلیونها تومان از گندم هشترود عاید وی می شود در هشترود سرمایه گذاری کرده؟ شهری که چنین طرز تفکری در سرمایه دارانش باشد هیچ وقت روی توسعه و پیشرفت را نمی بیند.

امینیان یاد آور شد: کشورهای دنیا در جهت توسعه اقتصادی از استفاده ی از منابع داخلی خود عبور کرده اند و وارد عرصه استفاده از نیروی فکری شده اند و ما نیز نیاز داریم تا با حذف باورهای منفی در حوزه های مختلف و تغییر مفهوم مسائل اقتصادی بستر را برای رشد هر چه بهتر اقتصاد در شهرستان هشترود را فراهم کنیم.

وی با اشاره به لزوم توجه به استفاده بهینه از مرکز رشد در این شهرستان افزود: مرکز رشد و شرکت های دانش بنیان می توانند با طرح ایده های نو در جهت ایجاد اشتغال و کار آفرینی گامی بزرگ بردارند و ما نیز سعی خواهیم کرد با همفکری در حد توانمان عمل کنیم و از شعار زدگی دور باشیم.

پایان/

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در چهارشنبه, 23 اسفند 1396 ساعت 1:18 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.