توجه به منزلت معلمان عامل توسعه کشور هست

هشترود نیوز،

فرماندار شهرستان هشترود گفت: لازمه توسعه کشور تقویت و توسعه نیروی انسانی هست که مهم ترین مولفه آن توجه به منزلت، هویت و شان معلمان هست.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از هشترود، امین امینیان بعد از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه هشترود که در محل اداره آموزش و پرورش برگزار شد، افزود: امروزه توجه اکثر کشورها به امر سرمایه های انسانی می باشد و در این راستا پنج درصد از تولید ناخالص ملی خود را در امر آموزش هزینه می کنند و این در حالیست که این مقدار در کشور ما سه در صد است که از شاخص و نُرم جهانی خیلی پایین بوده و تفاوت فاحشی دارد.

وی گفت: تا زمانی که معلم وظیفه ذاتی خود را بصورت صحیح انجام ندهد شاهد هیچ گونه تغییر و توسعه در جامعه نخواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد: افراد بی سواد عامل عقب ماندگی ما و رشد و توسعه کشور ما محسوب می شود که این مورد باز لزوم توجه به امر آموزش را بیش از پیش مشخص تر می کند.

وی در پایان یاد آور شد: اگر فردی در جامعه دچار انحراف میشود ما مسئول هستیم و ما کم کاری کرده ایم زیرا وظیفه خود را بصورت احسنت انجام نداده ایم.

پایان/

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در دوشنبه, 07 اسفند 1396 ساعت 10:47 ب.ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    شان معلم زمانی معنی پیدا میکند که هر مانده از راهی به این حرفه وارد نشود و علاوه بر پاکسازی ادارات و مدارس از مدیران نالایق و بعضا فاسد به تدوین مرامنامه ای متکی بر محوریت اخلاق و مدنیت و اموزش مهارتهای علمی لازم جهت ورد به عرصه تولید و خودکفایی پرداخته شود.کشور ما در اشفتگی اجتماعی و فساد فرهنگی دست وپا میزند که تنها معجزه میتواند انرا نجات دهد.وقتی دانش اموز برای تلافی سیلی معلم در مراسم صبحگاه بگوش معلم سیلی بزند از این دانش اموز چه توقعی دارید!دانش اموز(درواقع مفسده جو)مدرسه را فرصت عیاشی و هرزگی میدند و معلم را عددی محسوب نمیکند که بخواهد از وی اخلاق و علم بیاموزد.

    View Comment
نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.