خروج ۳۲ معدنچی/ احتمال حبس ۳۶ نفر در معدن زغال سنگ گلستان

هشترود نیوز،
معاون عملیات اورژانس استان گلستان از خارج کردن ۳۲ معدنچی از معدن زغال سنگ گلستان که ظهر امروز دچار حادثه انفجار شد، خبر داد.

«حسین احمدی» معاون عملیات اورژانس استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی دفاع پرس در رابطه با حادثه انفجار در معدن زغال سنگ گلستان اظهار داشت: تعداد ۳۶ نفر در معدن محبوس شده‌اند که دسترسی به تعدادی از آنان تاکنون میسر نشده است.

وی افزود: تا کنون چهار گروه از معدن چیان که هر کدام شامل ۷، ۱۱ و ۱۲ و ۲ نفر بوده است از معدن خارج شده و به بیمارستان‌های خاتم الانبیا گنبد کاووس، حضرت معصومه و بیمارستان شهید مطهری منتقل شده‌اند که مورد فوتی نداشته‌ایم. البته یک نفر در بخش ICU بستری شده است.

احمدی گفت: عملیات امداد و نجات و رهاسازی افرادی که در دو بخش از معدن حبس شده‌اند، همچنان ادامه دارد.

گفتنی است بر اساس اخبار منتشر شده در برخی از رسانه ها پیکر دو تن از معدنچیان متوفی از زیر آوار خارج شده است که این آمار هنوز ار مبادی رسمی به تایید نرسیده است.

حضور ۱۷ تیم امدادی در محل حادثه

حسین درخشان سخنگوی سازمان امداد و نجات از حضور تیم های عملیاتی و سگ های زنده یاب در محل حادثه انفجار معدن زغال سنگ در استان گلستان خبر داد و گفت: به دنبال راهی برای ورود به تونل معدن هستیم تا به محبوس شدگان دسترسی پیدا کنیم.

وی در ادامه بیان داشت: در حال حاضر تیم های اورژانس، آتش نشان در محل حادثه حضور دارند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات از انتقال کپسول های اکسیژن به محل حادثه توسط بالگردهای امدادی از گرگان به محل حادثه خبر داد و گفت: تمامی تیم های امدادی برای کمک به حادثه دیدگان در محل حادثه مستقر هستند.

کارگران معدن در عمق ۱۸۰۰ متری حبس شده‌اند

صادق علی مقدم مدیرکل مدیریت بحران گلستان گفت: نیروهای امدادی هنوز به کارگران محبوس شده در معدن زمستان یورت دسترسی ندارند و این کارگران در عمق ۱۸۰۰ متری حبس شده‌اند.

سپاه برای امدادرسانی به مصدومان این حادثه وارد میدان شده و نخستین مرحله خروج مصدومان توسط سپاه صورت گرفته است.

آغاز حفر تونل فرعی برای دسترسی به معدنچیان محبوس شده
حسین احمدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گلستان اظهار داشت: آوار برداری و حفر تونل فرعی برای دسترسی به کارگران محبوس شده در معدن زغال سنگ آزادشهر آغاز شد.

وی در ادامه گفت: وجود گاز زیاد در تونل معدن دسترسی به معدنچیان محبوس شده را دشوار کرده است.

حضور نیروهای امداد رسان از شهرهای همجوار/ هر اشتباهی ممکن است فاجعه به بار آورد

مقدم مدیر کل بحران گلستان اظهار کرد: علی‌رغم نیروهای امدادی که از شهرهای گوناگون از صبح فرستاده شده، نجات کارگران محبوس در معدن زمستان یورت انجام نگرفته و تونل آسیب دیده است.

وی در ادامه گفت: کار بسیار پیچیده است و هر اشتباهی ممکن است فاجعه به بار بیاورد لذا کار آهسته و با دقت انجام می‌شود. امیدواریم افراد محبوس زنده باشند ولی تا زمانی که به تونل دست پیدا نکنیم نمی‌توان چیزی گفت.

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در چهارشنبه, 13 اردیبهشت 1396 ساعت 7:32 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.