چالش پرداخت عوارض با شعار “من شهرم را دوست دارم”

هشترود نیوز،

 

عوارض همان بهای خدماتی می باشد که ما از شهرداری خواستاریم. نباید از این مطلب غافل باشیم که شهرداری ها خودگردان هستند و هیچ گونه کمکی از دولت دریافت نمی کنند.
با این حال بهره‌مندی از خدمات و امکانات هزینه دارد و هزینه آن عوارض است و این امر در حالی است که کاهش پرداخت عوارض با بی‌مهری برخی شهروندان رو‌به‌رو می‌شود و تعدادی از آنها به هیچ قیمتی حاضر نمی‌شوند سهم خود را از بهای خدمات عمومی پرداخت کنند و در مقابل شدیدا خواستار خدمات در بخش نوسازی ، پسماند ، زیبایی شهر و غیره هستند، که به نظر نگارنده با عقل جور در نمی آید.

 

عوارض شهری اعم از وسائط نقلیه، مسکن، مشاغل و غیره سبب خواهد شد شهرداری در انجام خدمات عمرانی، نوسازی، پسماند، آتش نشانی، مدیریت بحران ، زیبا سازی و فرهنگی در حوزه فعالیت خود بصورت عالی در حد خود عمل نماید در مقابل عدم احساس وظیفه توسط برخی از شهروندان در قبال شهر نتایج برعکس را در بر خواهد داشت.

 

مشارکت شهروندان در مسائل شهرداری در شهر در قالب پرداخت عوارض یکی از راه های اصلی در جهت توسعه شهری در جوامع پیشرفته محسوب می شود که در سطح کلان و با دیدی آینده نگرانه می تواند سر مشقی برای نسل آینده باشد.

 

با این حال اینجانب بر خود وظیفه می دانم تا به عنوان یک شهروند با راه اندازی چالش پرداخت عوارض با شعار “من شهرم را دوست دارم” سهمی کوچک در توسعه شهر خودم داشته باشم و از تمامی دوستان مجازی و همشهریان خود می خواهم تا با اطلاع رسانی در این مورد بنده و خصوصا شهرداری شهر هشترود را در این امر یاری نمایند.

 

حق یارتان- علی اسکندرپور (مدیر مسئول سایت خبری هشترود نیوز)

 

 

 

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در چهارشنبه, 15 دی 1395 ساعت 10:56 ق.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.