مشکلات خیابانهای هشترود از آسفالت تا سرعت گیر

هشترود نیوز،

یادداشت و گزارش : علی اسکندرپور –

خیابان‌هایی که سال‌هاست در انتظار آسفالت قلبشان مثل ظاهرشان تکه تکه شده و خودروهایی که سالهاست مکان دقیق چاله های این خیابانها را می شناسند و با دریبل این چاله ها سعی واهی دارند تا راهی بیمارستان خودروها نشوند و جلوبندیشان سالم بماند.

کوچه هایی که تنها آرزویشان دیدن روی ماه و سیاه آسفالت است مناطقی که سالهاست از یادها که سهل است از خیالها هم رفته اند.

به نظر شما چند سال است از آسفالتریزی خیابان امام حد فاصل میدان سپاه تا محله سیلو می گذرد؟ یا به نظرتان چند سال باید بگذرد تا آسفالت خیابان دانشگاه مقابل تقاطع دانشگاه پیام نور تعمیر شود؟ و همچنین آخرین نقطه محله سید درسی؟

نصب یا اعمال سرعت گیر بصورت آسفالتی یا پلاستیکی در سطح شهر یکی از ابزارهای کنترل سرعت محصوب می شود  اما نصب سرعت گیر در شهر هشترود با بسیاری از استانداردهای جهانی آن متفاوت بوده و در اکثر موارد مسائل ایمنی در آن رعایت نشده است که این امر باعث کم اثر بودن این ابزار در کنترل سرعت خودرو های درون شهری، شهر ما شده است .

 لازم به ذکر است سرعت گیرها علاوه بر کنترل سرعت خودرو ها می توانند در مناطق مسکونی و محله ها امنیتی برای ساکنین مخصوصا کودکان به وجود آورند . اما خیلی از سرعتگیر هادر سطح شهر هشترود بدون توجه به برخی علام رفع خطر مانند تابلو اعلام سرعتگیر و یا پوشش شبرنگ نصب و اعمال شده اند و اگر مهمانی شب هنگام از سطح شهر هشترود گذر کند صد در صد در روئیت سرعتگیرهای بدون شب رنگ و تابلو اعلام سرعتگیر، خواهد ماند و شاید خودروی وی خصاراتی نیز متحمل شود.

به عنوان مثال : نصب سرعت گیر در سربالایی ترمینال هشترود داد هر راننده ای را در آورده است یا سرعتگیری در ابعاد نا متعارف در ابتدای بلوار دانشگاه خود باعث ترافیک شده  است و خیلی از سرعتگیرهای دیگر که خود باعث ایجاد ترافیک سنگین یا بروز تصادفات می شوند.

 

 

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در چهارشنبه, 19 آبان 1395 ساعت 2:32 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.