جشن گلریزان در هشترود برگزار شد+عکس

هشترود نیوز،

عکس:علی اسکندرپور – خبر:ایرنا –

مدیرکل زندان های آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر ۲۹۶ نفر از محکومان جرایم غیرعمد و محکومان مالی در زندان های استان برای آزادی به ۶۰ میلیارد ریال کمک های نقدی خیران نیاز مند هستند.
میر علی اکبر بنی هاشمی مدیر کل زندان های استان سه شنبه در مراسم جشن گلریزان و حمایت شهرستان هشترود گفت : در سال گذشته نیز ۲۹۲ نفر از محکومان جرایم غیرعمد و مالی با کمک خیران نیکوکار و ستاد دیه استان از زندان های استان آزاد شدند.
وی افزود همچنین ۱۱۸ نفر نیز از سوی انجمن های حمایت از زندانیان شهرستانهای استان از زندان آزاد شده اند .
بنی هاشمی گفت:در سال گذشته استان آذربایجان شرقی در جذب مشارکتها و کمک های نقدی خیران برای آزاد سازی رتبه دوم کشوری بود که انتظار می رود این رقم امسال به رتبه اول برسد .
وی با شاره به اینکه اگر خیرین استان همت کنند با مبلغ بیش از ۶۰ میلیارد ریال می توان زندانیان جرایم غیر عمد استان را از بند نجات داد افزود: البته این فقط یک سوم رقم اعلام شده است زیرا خیرین که همان شاکیان می باشند با گذشت حق و حقوق خود ۳۰ درصد مبلغ را نیز متقبل می شوند .
مدیر کل زندان های استان از خانواده ها خواست با آگاه سازی فرزندان خود در زمان قبل از ازدواج آنها را به مسایل خانوادگی و زناشویی آگاهی دهند تا پس از ازدواج منجر به طلاق نشود زیرا در زندان های استان جوانانی که به خاطر طلاق و مهریه در زندان هستند وجود دارد و این از عدم آگاهی کامل خوانواده ها منشا می گیرد .
وی در ادامه از مردم نیز خواست به موقع اقدام به بیمه خودرو و ساختمان های خود بکنند تا در صورت خسارت در این چنین مواقع نیز به زندان نیافتند .
بنی هاشمی شناسایی دقیق زندانیان نیازمند آبرومند جرایم غیر عمد، آزادی سریع این قبیل زندانیان پس ازجمع آوری کمک خیرین ،اطلاع رسانی بموقع وگسترده به مردم وارائه گزارش عملکرد به افکار عمومی را از عوامل مهم دراستقبال مردم از جش گلریزان وافزایش میزان کمک ها اعلام کرد
مدیرکل زندانهای استان آذربایجان شرقی : ضمن برشمردن آثار مخرّب و زیانبار بیکاری ، عدم فرصت های مناسب اشتغال زایی برای جوانان را یکی از علل عمده ناهنجاری ها و بزه در جامعه ارزیابی و اظهار داشت : بیش از ۸۰ درصد بروز آسیب های اجتماعی و جرایم ناشی از بیکاری و عدم درآمد کافی و مشکلات مالی و معیشتی گریبان گیر افراد می شود .
وی گفت: براین اساس سازمان زندانها در راستای اصلاح مجرمین و باز اجتماعی نمودن زندانیان برنامه ها و سیاست های مدون و اصولی را در بخش های مختلف ازجمله حوزه اشتغال و حرفه آموزی دنبال می نماید
وی گفت : باید با رارائه آموزش های کاربردی و ارائه تخصص متناسب با توان مالی و معیشتی و شرایط بازار کار به زندانیان و ایجاد تعاملات مثبت و سازنده با سایر نهاد ها و دستگاه های مرتبط زمینه اشتغال سهل و آسان زندانیان را بعداز آزادی فراهم بیاوریم
جلیل دین محمدی مدیر عامل حمایت زندانیان هشترودو چاراویماق نیز گفت : در یکسال گذشته از سوی این انجمن در سال گذشته با کمک خیران این شهرستان سه نفر از زندانیان آزاد و به کانون گرم خانواده بازگردانده شدند و با مساعد ۲۰۰ میلیون ریالی شاکیان، رضایت آن ها جلب شد.
دین محمدی، ادامه داد: توزیع ۸۰ سبد کالایی بین خانواده های زندانیان نیازمند این شهرستان به ارزش ۸۰ میلیون ریال از فعالیت های این انجمن است.
وی، گفت: این سبد کالایی بین خانواده های زندانیان نیازمند شهرستان های هشترود و چاراویماق توزیع شده که برای هر کدام از آن ها یک میلیون ریال از محل کمک های خیران هزینه شده است.
وی گفت : در ماه مبارک رمضان امسال نیز ۴۰ سبد غذایی هر کدام به ارزش یک میلیون ریال شامل هفت کالای ضروری و مورد نیاز برای مصرف روزانه است که به صورت جیره خشک تهیه و توزیع خواهد شد .
وی ادامه داد :هم اکنون نه نفر از زندانیان هشترود منتظر کمک های مالی خیرین برای آزادی هستند
وی گفت : پنج نفر از این تعداد به خاطر مهریه و نفقه و چهار نفر دیگر به خاطر محکومیت مالی در حبس هستند.
در این جشن خیران هشترودی ۲۰۰ میلیون ریال کمک مالی کردند .

جشن گلریزان در هشترود برگزار شد+عکس (۱) جشن گلریزان در هشترود برگزار شد+عکس (۲) جشن گلریزان در هشترود برگزار شد+عکس (۳) جشن گلریزان در هشترود برگزار شد+عکس (۴) جشن گلریزان در هشترود برگزار شد+عکس (۵) جشن گلریزان در هشترود برگزار شد+عکس (۶) جشن گلریزان در هشترود برگزار شد+عکس (۷)

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در چهارشنبه, 26 خرداد 1395 ساعت 12:34 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.