انفجار‌، تیراندازی و گروگان‌ گیری‌های مرگبار پاریس را در شوک فرو برد/۱۶۰ نفر کشته شدند

هشترود نیوز،

دانلود ویدئو

چندین حمله و انفجار در پاریس به کشته شدن ده‌ ها نفر منجر شد و پاریس و اروپا را در شوک فرو برد. رئیس‌ جمهور فرانسه در پی این حملات وضعیت اضطراری اعلام کرد و تمامی مرزهای این کشور را بست. آخرین آمار از کشته شدن حدود ۱۶۰ نفر حکایت دارد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رسانه‌ های فرانسه، بامداد شنبه از وقوع دو انفجار در نزدیکی «ورزشگاه استاد دو فرانس» خبر داده‌اند. جایی که مسابقه فوتبال بین آلمان و فرانسه در حال برگزاری بود. این اتفاق در حالی رخ داد که ساعاتی پیشتر گزارش شده بود به دنبال تهدید تروریستی تیم فوتبال آلمان، هتل محل اقامت بازیکنان تیم ملی این کشور تخلیه شده بود. در این انفجارها بیش از صد نفر کشته شدند .

ده‌ ها نفر دیگر نیز در حملاتی است که به طور همزمان در چندین نقطه دیگر از پاریس به وقوع پیوست کشته شدند .

در حملات تروریستی پاریس بیش از دویست نفرنیز مجروح شده اند که هشتاد نفر آنها در  وضعیت وخیم به سر می برند.

اولین حمله هنگامی رخ داد که یک مرد مسلح به کلاشنیکف، چندین نفر را در رستورانی پرازدحام به قتل رساند و هفت نفر را زخمی کرد.
پس از آن گزارش شد دست‌ کم دو انفجار در نزدیکی ورزشگاه «استادو فرانس»، جایی که مسابقه فوتبال بین آلمان و فرانسه در حال برگزاری بود، به وقوع پیوسته است.


سومین گزارش‌ از بحران پاریس مربوط به تیراندازی دو مرد مسلح به شرکت‌ کنندگان در یک کنسرت موسیقی منتشر شد. گزارش‌ها حاکی است این دو مرد مسلح دست‌ کم ۲۰ گلوله به سمت جمعیت شلیک کردند و نزدیک به ۱۰۰ نفر ازحاضران را گروگان گرفتند. این گروگان‌ گیری در نزدیکی مرکز هنری «باتاکلان» انجام شد.
پلیس فرانسه، ساعت‌ها بعد، اعلام کرد که حملات تروریستی دست‌کم در هفت نقطه پاریس به وقوع پیوسته است.

در پی حوادث مرگبار فرانسوا اولاند، در مرکز هنری «باتاکلان» حضور یافت و گفت: فرانسه در نبرد با تروریست‌ها، مماشات نخواهد کرد. فرانسوا اولاند در پاریس و همه شهرهای فرانسه وضعیت اضطرارای اعلام کرد. این اولین بار است که در سراسر فرانسه وضعیت اضطراری اعلام می شود . به دنبال وقوع حوادث تروریستی جمعه شب در پایتخت فرانسه، رئیس جمهوری این کشورهمچنین از تمام نیروها خواست به حال آماده باش در آیند.

فرودگاه شارل دوگل و متروی پاریس بسته شدند و شهرداری پاریس نیز از مردم خواست تا اطلاع ثانوی از خانه های خود بیرون نیایند.

برخی منابع خبری پیش شمار تلفات را دست‌کم ۱۶۰ نفر اعلام کردند.
«جان کری»، وزیر خارجه آمریکا، حملات پاریس را محکوم کرد و آن را «تهاجم به بشریت و انسان‌های آزادی‌دوست» خواند.
وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد کشورش از فرانسه حمایت خواهد کرد.
چراغ‌های مرکز تجارت جهانی در نیویورک، برای اعلام همبستگی با فرانسه به رنگ پرچم این کشور در آمد.


روزنامه انگلیسی گاردین نیز گزارش داده چهار نفر از مقامات فرانسه – که احتمالاً پلیس هستند – در عملیات آزادسازی گروگان‌ها از مرکز هنری «باتاکلان» کشته‌ شده‌اند.
گزارش‌های اولیه می‌گویند چهار افسر پلیس کشته شده‌اند، اما این اخبار هنوز تأیید نشده است.
خبرگزاری فرانسه از قول دادستان این کشور گزارش داد پنج نفر از افراد مهاجم در مناطق مختلف تحت حمله «احتمالاً» کشته شده‌اند.
پیشتر شبکه خبری العربیه گزارش داده بود که دو نفر از مهاجمان در مرکز هنری «باتاکلان» کشته شده‌اند.
گزارش‌های پیشین همچنین حاکی است که دست‌کم یکی از حملات انجام شده در نزدیکی ورزشگاه «استادو فرانس»، حمله انتحاری بوده است. گزارش‌ها درباره تعداد نفرات مهاجم و اینکه چه تعداد از آنها ممکن است متواری باشند، هنوز متناقض است.
مردم با حضور در خیابان‌های پاریس پلاکاردهایی به دست دارند که روی آنها نوشته شده است: «نترسیده‌ایم.»
در ا پی این حوادث مرگبار فرانسوا اولاند، در مرکز هنری «باتاکلان» حضور یافت و گفت فرانسه در نبرد با تروریست‌ها، مماشات نخواهد کرد. اولاند ارتش این کشور را برای مقابله با این حملات فراخواند. بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه، اولاند، دستور اعزام ۱۵۰۰ سرباز به پاریس را صادر کرد.

جولیان بی‌ شاپ، وزیر خارجه استرالیا حوادث پاریس را «جمعه سیاه» برای جهان خواند.


اولاند ارتش این کشور را برای مقابله با این حملات فراخواند. بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه، اولاند، دستور اعزام ۱۵۰۰ سرباز به پاریس را صادر کرد.
در پی این حملات فرانسوا اولاند در سراسر این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرد. این اولین بار است که در سرتاسر فرانسه، وضعیت اضطراری اعلام می‌شود.

داعش مسئولیت حوادث پاریس را برعهده گرفت

یک شبکه تلویزیونی ایتالیایی اعلام کرد گروه تکفیری صهیونیستی داعش مسئولیت حملات تروریستی روز گذشته پاریس را بر عهده گرفت.
این گروه تروریستی اعلام کرد این خون بهای سوریه است، این یازده سپتامبر فرانسه است.

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در شنبه, 23 آبان 1394 ساعت 9:00 ق.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.