نشست فوق العاده دولت ترکیه پس از حمله مرگبار پ ک ک

هشترود نیوز،

خبرگزاری فرانسه از آنکارا،‌ رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه یکشنبه شب تهدید کرد پاسخ« بسیار  ویژه  و اساسی» را به حمله مرگبار پ ک ک در شمال شرقی این کشور ، خواهد داد.

وی گفت این حمله در عملیات « پاکسازی » نیروهای مسلح علیه مواضع پ ک ک به وقوع پیوسته است.

رئیس جمهوری ترکیه گفت :پ ک ک  مین هایی را در مسیر نیروهای ترکیه منفجر کرد .»

رسانه های محلی ترکیه پیشتر اعلام کرده بودند شمار زیادی از نظامیان ترکیه یکشنبه شب در حمله گسترده ای در جنوب شرقی ترکیه  که به حزب کارگران کردستان پ ک ک نسبت داده شده است ، کشته شدند.

شبکه تلویزیونی پرس تی وی در خبری فوری اعلام کرد: پ.ک.ک. مدعی شد در یک کمین اقدام به کشتن پانزده نظامی ترکیه ای کرده است.

ترکیه ۲ماه قبل عملیات ضد تروریستی گسترده ای را علیه پ ک ک آغاز کرد و به دو سال آتش بس با این گروه پایان داد .

نظامیان ترک به طور مرتب عملیات هوایی و تروریستی علیه پایگاه های پ ک ک در جنوب شرقی ترکیه و شمال عراق انجام می دهند. حدود ۷۰ نفر از نیروهای ترکیه کشته شده اند .

این دو ماه درگیری ها امید به موفقیت پایان دادن به مناقشه ای با قدمت سه دهه  را که تاکنون به کشته شدن دهها هزار نفر منجر شده است ، به طور گسترده ای دور کرده است.

حمله به دفتر روزنامه «حریت» در استانبول     

روزنامه حریت چاپ ترکیه روز یکشنبه از حمله گروهی از حامیان حزب عدالت و توسعه (حزب حاکم) به دفتر این روزنامه در شهر استانبول خبر داد.

گروهی یکصد وپنجاه نفری از حامیان حزب عدالت و توسعه که روزنامه حریت را به نشر اکاذیب درباره رجب طیب اردوغان رییس جمهور این کشور و دستکاری در اظهارات وی متهم می کردند، با سر دادن شعارهای ویژه حزب، به دفتر روزنامه با سنگ حمله کردند و شیشه ها و در اصلی ساختمان واقع در منطقه باگجیلار استانبول را شکستند.

روزنامه حریت در سایت اینترنتی خود نوشت پلیس ضد شورش برای متفرق کردن مهاجمان وارد عمل شد.

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در دوشنبه, 16 شهریور 1394 ساعت 9:45 ق.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.