دستگاههای تصفیه آب مورد تایید نیست

هشترود نیوز،

هر سال در تابستان زمزمه شک و تردید به کیفیت آب تهران به گوش می رسد و برخی رسانه ها نیز عامدانه به آن دامن می زنند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، در این میان چند سالی است فروشندگان دستگاه های تصفیه آب از این فرصت استفاده می کنند و از روش های مختلف برای تبلیغ بهره می جویند.

البته بیشتر این دستگاهها تولیدات خارجی است و اصلا معلوم نیست چطور وارد کشور می شود و استاندارد آنها را چه کسی یا چه ارگانی تایید می کند و حتی تبلیغات فروش این دستگاهها در رسانه ملی نیز انجام می شود؟

گاهی این فروشندگان پا را فراتر می گذارند و برای فروش محصولات خود با مشترکان تماس می گیرند و خود را همکار شرکت آب و فاضلاب معرفی و به درب منازل مشترکان مراجعه می کنند.

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب تهران با هشدار به مشترکان آب و فاضلاب تهران گفت : هیچ ارتباطی بین شرکت آب و فاضلاب و فروشندگان سودجو دستگاه تصفیه آب خانگی وجود ندارد.

علیرضا نوذری پور در مصاحبه تلفنی با خبرگزاری صدا و سیما افزود: تعدادی از این شرکتها ، شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی اضافه کرد : متاسفانه برخی از این دستگاهها استاندارد نیست و تنظیم درستی ندارد که استفاده از انها تاثیر نامطلوبی نیز بر روی  پوست و گوارش می گذارد.

نوذری پور درباره کیفیت آب تهران نیز گفت: مردم هیچ گونه نگرانی درباره کیفیت آب تهران نداشته باشند زیرا کیفیت و استاندارد لازم را دارد.

وی از مردم خواست زمانی که این عده با معرفی خودشان به عنوان همکار شرکت آب و فاضلاب ، برای فروش دستگاههای تصفیه آب با آنها تماس می گیرند ،  شماره تلفن این افراد یا شرکت ها را از طریق شماره ۱۲۲ در اختیار شرکت آب و فاضلاب قرار دهند تا پیگیری شود.

نوذری پور تاکید کرد: کیفیت آب تهران با همکاری ۴۷ آزمایشگاه مجهز آب در سطح تهران کنترل می شود و کارشناسان به طور روزانه کیفیت آب تهران را کنترل می کنند.

استاندارد آب آشامیدنی آب تهران ۱۰۵۳ است و از لحاظ فیزیکی و شیمیایی کنترل می شود.

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در شنبه, 09 خرداد 1394 ساعت 7:36 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.