صدور قرار تامین و تفهیم اتهام یونسی

هشترود نیوز،

دادستان دادگاه ویژه روحانیت تهران از صدور قرار تامین و تفهیم اتهام برای علی یونسی خبر داد.  

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین محمد موحدی گفت: به دنبال گزارش و شکایت مراجع امنیتی و قوه قضائیه در خصوص اظهارات ایشان که دارای وصف اقدام علیه امنیت ملی و نشر اکاذیب بود روز گذشته ۲۶ اسفند سال ۹۳به دادسرای ویژه روحانیت تهران احضار و پس از تفهیم اتهام، قرار تامین مناسب برای وی صادر شد.

دادستان دادگاه ویژه روحانیت افزود: اتهام اقدام علیه امنیت ملی و نشراکاذیب به ایشان تفهیم و دفاعیات از سوی وی ارائه شد و پرونده در  دادسرای ویژه روحانیت تهران مراحل بررسی را طی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری میزان، حجت الاسلام یونسی اخیراً در اظهاراتی که موجب رنجش هواداران و دوستداران انقلاب اسلامی ایران در منطقه شده بود، گفته بود: “در حال حاضر عراق نه فقط حوزه تمدنی نفوذ ماست، بلکه هویت، فرهنگ، مرکز و پایتخت ماست و این مسئله هم برای امروز و هم برای گذشته است.”

یونسی در ادامه این گفتگو اعلام می‌کند: «جغرافیای ایران و عراق غیرقابل تجزیه است و فرهنگ ما غیرقابل تفکیک است پس ما یا باید با هم بجنگیم و یا یکی شویم».

این اظهارات موجب شد رسانه‌های غربی و رسانه‌های عربی مخالف جمهوری اسلامی ایران در راستای پروژه ‌های ایران‌هراسی این قسمت از سخنان او را برجسته کنند تا مسئولان عراقی به این گفته‌ها واکنش نشان دهند.

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در چهارشنبه, 27 اسفند 1393 ساعت 7:55 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.