آسیب شناسی برخورد مسئولین با مردم در هشترود (بخش اول)

هشترود نیوز-

در این مقاله  علت روی کار آمدن مسئولین بی‌كفایت و تازه کاری که پرونده شان خالی از تجربه کاری است را توضیح خواهیم داد . مسئولینی که حتی به خاطر اشتباه فاحششان حاضر به عزر خواهی از مردم نبوده و به فهم و شعور عمومی توهین می کنند.

نكته ای كه اغلب فراموش می‌شود، هزینه خطای این مدیران بی‌كفایت برای هشترود و وجهه استانی و کشوری آن است. آنها اشتباه می‌كنند وبه جای عذر‌خواهی به واقع مردم را مسخره كرده و دست می‌اندازند و هم در مقابل آلام مردم مزاح و مطایبه می‌كنند. علاوه بر آن اغلب نه مؤاخذه شده كه گاه از سوی مسئولین بلند پایه شهری   زیر سیبیلی رد می شوند . با این حال به نظر شما در ذهن مخاطب  چه تصوری از هشترود  به وجود می‌آید؟ پاسخگوی هزینه‌هایی  اینچنین كه در مراتب بالاتر به نظام اسلامی و دولت محترم تحمیل می‌شود، كیست؟ .

به واقع چیزی که مدیران هشترودی کم دارن روابط عمومی و تجربه کاری است . فرایندی كه باید از طریق آن اداره ها، محیط های داخلی و خارجی خود را شناسایی كرده و درصدد شناخت عمیق آنها بر آیند. علاوه بر آن مسیر راهبردی خود را پایه گذاری كرده و دست به خلق راه کار هایی بزنند تا با به كارگیری آنها به اهداف تعیین شده اداره برسند.

نقش و جایگاه مدیریت در روابط عمومی مدیران را به مثابه اعمال مدیریت در مدیریت ارزیابی باید کرد و با اشاره به مراحل مدیریت راهبردی در روابط عمومی به تشریح هر یک از این مراحل پرداخت.

تا کنون در خصوص اهمیت و نقش مدیریتی روابط عمومی مباحث بسیاری طرح شده است و هر کس از منظری به این مقوله پرداخته است . بنده هم در گذشته با اشاره به نقش روابط عمومی در تصمیم سازی های سازمان به نوعی کارکرد مدیریتی آن را مورد توجه قرار داده بودم؛ ولی نکته ای که باید به آن اشاره کرد و شاید تا کنون در انجمن ها، کنفرانس ها، همایش ها و … بارها به آن اشاره شده است، ضعف عمده ؛جایگاه قانونی روابط عمومی در اداره ها مخصوصا توسط رئسای اداره ها و نگاه غیر کارشناسانه ی سازمان مدیریت و برنامه ریزی به این مهم است.

با مرور چارت های مختلف سازمانی در دستگاه های دولتی و سازمان های وابسته به دولت، این ضعف به راحتی قابل احصاء و بررسی است.

با نگاهی اجمالی به این چارت ها می بینیم که هر دستگاهی با توجه به قدرت نفوذ مدیریت بالای آن دستگاه و یا نگرش مدیر و یا به عبارت دیگر میزان نفوذ شخصی مدیر روابط عمومی بر مدیریت دستگاه در زمان تدوین تشکیلات و چارت های سازمانی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی دارای جایگاهی متفاوت از دیگر سازمان ها یا وزارت خانه ها است و این خود گواه روشنی بر عدم درک درست موضوع از سوی کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است.

●سرنوشت اداره ها  در دستان روابط عمومی

در مدیریت امروز بحث منابع اجتماعی به شکلی مجزا از منابع انسانی مورد توجه قرار گرفته و به آن پرداخته شده است و هرچند که بحث از سرمایه ی انسانی فراتر از سرمایه های مادی مطرح می شود ولی به جرأت می توان گفت که در شرایط کنونی سرمایه های اجتماعی نیز از سرمایه های انسانی ارزشمند تر می باشند.

سرمایه ی اجتماعی برخلاف فردگرایی که طبق آن هر فردی حاکم مطلق سرنوشت خویش است و بر اساس توانایی ها و تلاش های خود موفق شده و یا شکست می خورد معتقد است سرنوشت هر کسی به روابطی که او با دیگران دارد بستگی دارد و این روابط در اداره ها  توسط روابط عمومی تنظیم شده و شکل می گیرد و در نتیجه رمز موفقیت هر اداره ای  در چگونگی تنظیم این روابط ترسیم می شود.

●تعاریف متنوع ارایه شده از سرمایه ی اجتماعی در چهار عنصر با هم مشترکند:

۱ـمشارکت در شبکه ها

۲ـعملکرد متقابل

۳ـهنجارهای اجتماعی

۴ـاعتماد

●سرمایه ی اجتماعی آثار و نتایج مثبت فراوانی درپی دارد که از جمله می توانیم اشاره کنیم به :

۱ـاعتمادسازی

۲ـایجاد یکپارچگی و همکاری

۳ـتقویت درک متقابل

۴ـبهره وری و شیوه های نظارت

۵ـافزایش خلاقیت

۶ـشتاب گرفتن دادوستد ها و …

●برای تقویت سرمایه ی اجتماعی در سازمان راه های زیر توصیه شده است:

۱ـ تشویق و تقویت نهادهای اجتماعی و حرفه ای

۲ـبرنامه ریزی برای غنی سازی فرهنگ اجتماعی و سازمانی

۳ـتوجه به ارتقای سرمایه در آموزش

۴ـپرورش حس همکاری

۵ـدلبسته کردن کارکنان به سازمان

روشن است که مدیریت منابع انسانی می تواند ابزار مهمی در تقویت سرمایه های اجتماعی اداره ها  باشد. مثلاْ از طریق دلچسب کردن محیط کار، طراحی سیاست های رشد و ارتقاء برای کارکنان و مردم همچنین  تقویت گروه های غیر رسمی می توان سرمایه های اجتماعی اداره ها  را تقویت نمود و این همه میسر نخواهد شد مگر با تقویت روابط عمومی و اعتماد به آن در رئسای اداره ها در هشترود .و با این حال بعضی مدیران با چه اصولی روی کار می آیند سوالی اشکار است.

خبر نگار

هادی اسگندرپور

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در چهارشنبه, 20 دی 1391 ساعت 11:39 ق.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.