آخرین اخبار از نتیجه بازی ایران و عراق و دوپینگ علا عبدالزهرا در جام ملتهای آسیا

هشترود نیوز ،

برای خواندن آخرین اخبار به پایین صفحه مراجعه نمایید .

کمال کامیابی نیا بازیکن سابق تیم امید که به دلیل حضور غیرمجاز در بازی ایران مقابل عراق باعث شکست ۳ بر صفر ایران مقابل حریف شد، دوباره مورد توجه خبرنگاران قرار گرفته است.کامیابی نیا که در تیم نفت‌تهران بازی می‌ کند، درباره ماجرای دوپینگ علا عبدالزهرا هافبک تیم‌ملی عراق می‌ گوید: شرایطی که آن موقع من داشتم با شرایط حال حاضر علا عبدالزهرا خیلی فرق می‌کند. به خاطر اینکه خود بازیکن، فیفا و فدراسیون فوتبال در جریان دوپینگ این بازیکن بودند اما من در شرایطی بازی کردم که از هیچ چیز خبر نداشتم. الان هم من دقیقا نمی‌ دانم قانون چیست و قرار است چه اتفاقی بیافتد اما امیدوارم هرچه که می‌ شود خیر باشد.
۱ –

گزارش شبکه‌های استرالیایی از دوپینگ عبدالزهرا

در حالی که قرار است رای نهایی اعلا عبدالزهرا، هافبک تیم ملی عراق ساعت ۴ صبح به وقت ایران اعلام شود، رسانه های استرالیایی به این موضوع پردااخته اند.
مدیران فداراسیون فوتبال امیدوار هستند که بتوانند به خاطر دوپینگ عبدالزهرا نتیجه بازی را تغییر بدهند و به جای تیم ملی عراق در بازی با کره در مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا بازی کند.جالب است که  شبکه فاکس و سی بی اس در استرالیا از شکایت ایران از اعلا عبدالزهرا خبر دادند و البته هیچ گونه قضاوتی در مورد رای احتمالی کمیته انضباطی ای اق سی نکردند. چیزی که می تواند به این دلیل باشد که ایران شانس کمی برای برنده شدن در این ماجرا دارد.
————————————————————————————————
۲-
در حالی که همه نگاه ها متوجه جلسه کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا و نتیجه این جلسه پراهمیت است، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم‌ملی هم پس از جلسه مطبوعاتی پرسروصدای امروزش برای تمرین فردا مشغول برنامه ریزی است تا اگر رای به سود ایران اعلام شد، هیچ زمانی را از دست نداده باشد.پوریا نبی مربی ایرانی مقیم استرالیا درباره حال و هوا و شرایط تیم‌ملی می‌گوید: با بازیکنان و کادرفنی که صحبت می‌ کنیم همه امیدوار هستند. البته هیچ کس نمی‌ خواهد امید بی دلیل به کسی بدهد. اما در نهایت فردا ساعت ۹ صبح به وقت استرالیا تکلیف روشن خواهد شد.به گفته او ایرانیانی که دل در گروی نتایج تیم‌ملی داشته اند، اگرچه از نمایش تیم‌ملی مقابل قطر راضی اند اما همچنان امیدوار به صعود هستند تا داستان ایران در جام‌ملت‌های آسیا ادامه پیدا کند. به گفته نبی فردا ساعت ۴ صبح به وقت ایران رای نهایی اعلام خواهد شد.

————————————————————————————————

۳-
به نقل از نسیم، این منبع آگاه به سایت خبری العراق گفت: اگر خدای نکرده شکایت ایران تایید شود، این بازیکن جریمه خواهد شد اما نتیجه دیدار با ایران تغییری نخواهد کرد.همچنین منابع عراقی  امروز ادعا کرده اند راضی شنیشل، سرمربی عراق روز گذشته از اعلا عبدلزهرا در مورد دوپینگش سوال کرده است و از او خواسته ماجرا را کامل برایش توضیح بدهد.

————————————————————————————————

۴ –
در این نامه چنین آمده: بنابر تست دوپینگ بازیکن عراقی الاصل تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز ‏که در لیگ ایران به بازی مشغول بوده است (نمونه ردیف ۲۴۶۸۷۳ ارسالی به آزمایشگاه کلن آلمان توسط نادوی ایران)، ‏در هشتم آگوست ۲۰۱۴؛ نمونه تست این بازیکن مثبت اعلام شده است و این بازیکن از ماده ممنوعه متیل هگزان آمین ‏استفاده کرده است.‏
بنابراین با توجه به اینکه این بازیکن تابعیت ایرانی ندارد و در ایران ساکن نیست و در حال حاضر به تیم پلیس عراق ‏پیوسته است، با در نظر داشتن ماده ۱۵ـ۳ ـ ۱وادا (سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ)، که می تواند روی فرآیند تصمیم ‏گیری تاثیرگذار باشد، برای گرفتن تصمیمات مقتضی، مدارک مورد نیاز که به پیوست ارسال شده را ملاحظه فرمائید.‏

————————————————————————————————

۵-
تیم ملی عراق به دلیل بازی دادن به علاء عبدلزهرا که بازیکن دوپینگی است، در خطر حذف از جام ملت های آسیا قرار گرفته است.به همین دلیل هم کی روش تصمیم گرفته است تا تیم ملی همچنان تمرین کند تا بازیکنان همچنان بدن های شان آماده باشد.

————————————————————————————————

۶- علا عبدالزهرا ممنوع الفعالیت بوده  – فیفا در نامه‌ای که به فدراسیون فوتبال فرستاده، دوپینگی بودن علا عبدالزهرا را تایید کرده است. به همین دلیل احتمال محرومیت تیم عراق و اعلام نتیجه به سود تیم ملی فوتبال ایران وجود دارد.
گفته می‌شود تست دوپینگ علا عبدالزهرا بازیکن پیشین تراکتورسازی مثبت بوده و این موضوع به اطلاع فیفا هم رسیده بود. به همین دلیل حضور وی در تیم ملی عراق برابر ایران غیرقانونی بوده است.

————————————————————————————————
۷-
هافبک تیم ملی عراق در مورد بحث دوپینگش به خبرنگار “ورزش سه” می گوید:« من نمی دانم این چه کارهایی است که مسئولان ایران انجام می دهند. آنها با انتشار این اخبار می خواهند ذهن مردم ایران را جای دیگری ببرند تا باخت را فراموش کنند و انتقادی انجام ندهند. من ۶ ماه پیش برای تراکتورسازی بازی می کردم. ۱۹ شهریور با این تیم فسخ قرارداد کردم. ۲۰ شهریور با پرواز هوایی به بغداد رفتم. از آن زمان تاکنون چرا مسئولان ایرانی درباره دوپینگ من حرفی نردند؟ چرا مهرماه به من چیزی نگفتند؟ چرا آبان ماه حرفی نزدند؟ چرا گذاشتند و فقط نیم ساعت بعد از بازی این بحث را رسانه ای کردند؟»
عبدالزهرا در ادامه می گوید:« من یک بار در ایران تست دوپینگ دادم. مسئولان گفتند تست تو مشکوک است و باید یک بار دیگر از تو تست بگیریم. من هم با تراکتورسازی فسخ قرارداد کردم و به عراق رفتم. آن زمان مسئولان فدراسیون ایران باید با باشگاه جدید من یا فدراسیون عراق مکاتبه می کردند و می گفتند که من باید تست بدهم. آنها هیچ حرفی به من نزدند و نامه ای به من ندادند. واقعا نمی توانم درک کنم که چرا مسئولان ایران حالا یادشان افتاده که باید از من تست می گرفتند. آنها برای من آی تی سی صادر کردند اما حالا آمده اند و از مثبت بودن دوپینگ من حرف می زنند که جای تعجب دارد.»

————————————————————————————————

۸ –

یک مقام کمیته انضباطی نتوانست تایید کند که کمیته انضباطی می تواند نتیجه این دیدار را به نفع ایران برگرداند.

در حالی که انتظارها برای پاسخ نهایی کمیته انضباطی AFC به فدراسیون فوتبال ایران برای رای دیدار ایران و عراق ادامه دارد تیم ملی کشورمان ساعت ١٣ امروز کانبرا را با اتوبوس به سمت سیدنی ترک کرد تا طی مسیری سه ساعته کاروان تیم ملی به این شهر برسد.

طبق آخرین اخبار مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا از فدراسیون فوتبال ایران درخواست کرده اند تا نمایندگان فدراسیون فوتبال ایران در جلسه اضطراری امروز کمیته انضباطی این کنفدراسیون که ساعت ١۴:٣٠ به وقت محلی برگزار می شود شرکت کنند تا در نهایت تکلیف رای این دیدار مشخص شود. بر هین اساس نبی و مقدس از ایران در این جلسه شرکت کرده اند.

این در حالیست که یک منبع موثق از نتیجه راضی کننده از این مذاکرات خبر داده بود .

این خبر در حال تکمیل است و اخبار موثق متعاقباً اعلام خواهد شد …

————————————————————————————————

۹-
علی کفاشیان  گفته : جلسه مجددی برگزار شده تا درباره موضوع تصمیم گرفته شود. مسئله این است که از یک طرف مدارک ما کامل است و از طرف دیگر هرگز در یک تورنمنت با مسئله‌ای مثل این مواجه نبوده ایم.

وی ادامه داد: در جلسه اول نتوانسته اند تصمیم نهایی را بگیرند و اعلام رأی به بعد موکول شده است. البته در کمیته انضباطی، اعضای عرب زبان هم داریم که این مسئله موضوع را برای ما سخت می‌کند و من فکر می‌کنم اگر اینطور نبود رأی به سود ما اعلام می‌شد.

کفاشیان در پایان ابراز امیدواری کرد با توجه به حقانیت ایران، رأی به سود طرفی باشد که حق با وی است. او اعلام کرد: شاید مقامات عراقی در ابلاغ حکم محرومیت غفلت کرده باشند.

به گفته کفاشیان با توجه به تاثیر این تصمیم در برنامه‌ریزی بازی‌ها و نشست‌های مطبوعاتی و برنامه تمرینی رأی نباید با تأخیر اعلام شود.

————————————————————————————————

۱۰-

مقامات عراقی به تلویزیون استرالیا خبر داده‌اند که اعتراض ایران مورد تایید کمیته انضباطی ای اف سی قرار نگرفته است.

————————————————————————————————

۱۱-

در حالی که شانس ایران برای بازگشت به مسابقات بابت شکایتی که از عراق به دلیل استفاده از بازیکن دوپینگی داشته تا شب گذشته کم بود اما در جلسه اخیری که مسئولان ایران در کمیته انضباطی AFC داشته اند و با توجه به مدارک جدیدی که ایرانی ها ارائه کرده اند شانس ایران برای بازگشت به مسابقات ۵۰درصد شده است.

با توجه به مستندات جدید تصمیم گیری برای مسئولان آسیا سخت شده و این پرونده با گره روبرو شده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا دو راه پیش رو دارد اگر مدارک جدید ایران به تایید برسد در اتفاقی نادر در این مسابقات رای باید به سود ایران باشد و نتیجه بازی ۳ بر صفر به سود شاگردان کی روش اعلام شود اما اگر مسئله جور دیگری در این نشست ها رقم بخورد راه دوم برای اعلام رای، اعلام محرومیت مادام العمری برای عبدالزهرا است.

AFC به دلیل پیچیدگی این پرونده جلسه را به دور سوم کشانده است و تا ساعاتی دیگر رای به صورت رسمی اعلام می شود.

————————————————————————————————

۱۲-

مهدی محمد نبی اعلام کرد که رای به ضرر ایران اعلام شده است.

حکم نهایی جلسه کمیته انضباطی ای اف سی اعلام شد و بنابر این حکم اعتراض ایران به بازیکن عراق و تغییر نتیجه پذیرفته نشد.عراق فردا در سیدنی با کره جنوبی در نیمه نهایی جام ملت‌ها بازی می‌کند و بازیکنان ایران هم فردا به خانه بازمی‌گردند.

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در شنبه, 04 بهمن 1393 ساعت 8:54 ب.ظ

۳۲ نظر

نظر -49 - 0 از 32اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  خوب شد که باختن
  فقط در مورد گرفتن پول ادعا دارن ۴۱۱ سال حوقوق یک کارگر رو در یک سال میگیرن اون هم از بیت المال
  این هم فوتبالشون اگه برنده میشدن هم به هر کدوم چند صد میلیونی ÷اداش میدادند که با این همه پول بیت المال میوشود در کشور در این سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملّی و مدیریّت جهادی برای تعداد زیادی جوان شغل ایجاد کنیم

  View Comment
 2. 0

  بهتره به جای این همه تحلیل و وقت تلف کردن به کارهای مهمتری بپردازیم که درد اون دنیامون میخوره

  View Comment
 3. 0

  اشکالی نداره باختیم فدای سر بازیکنا….

  View Comment
 4. 0

  اشکالی ندره ما با این سرمربی دفاعی نمیتونستیم ببریم…فقط سیستمش دفاعه

  View Comment
 5. 0

  خاک بر سرستون ای فیفا

  View Comment
 6. 0

  نتیجه هرچی که باشه ما به بچه های تیم ملی برای شجاعانه بازی کردنشون افتخار می کنیم .بچه ها امید وارم همیشه سربلند باشید از همه تشکر می کنم

  View Comment
 7. 0

  نتیجه هرچی که باشه ما به بچه های تیم ملی برای شجاعانه بازی کردنشون افتخار می کنیم .بچه ها امید وارم همیشه سربلند باشید

  View Comment
 8. 0

  جناب حقگو
  یه کم مطالعه بفرمائید، براتون خوبه
  اکرام، نه اکران

  View Comment
 9. 0

  درکل عالی بازی کردن بچه هاایول!!!!!!

  View Comment
 10. 0

  ب

  View Comment
 11. 0

  به نظر بنده خیلی زشت است که در بازی ، تیموریان با نمایش علامت صلیب جلوی چشم همه ملتها منظره ای قابل تامل برای تمام دولتهای اسلامی به اجرا گذاشت اصلا اونا همینطور ما را مجو میدوند حالا که ارمنی هم اضافه شد البته خود شخص جناب تیموریان قابل اکران واحترام اما نمایندگان یک دولت اسلامی آیا حق دارند اینجور تبلیغ غیر اسلامی بکنند.

  View Comment
  1. 0

   خوب بیچاره مسیحی دیگه چی کار کنه!
   وا!!!!
   منظورتون از مجوس زرتشتیه؟
   حالا اگه دیگران بگن زرتشتی اید زرتشتی میشین؟

   View Comment
  2. 0

   چی داری واسه خودت جک میگی. کدوم تبلیغ؟ ملت مسلمان سجده میکنند تبلیغ نیست این بیچاره از خدای خودش تشکر کرده تبلیغه؟ شما قرآن رو هم نا دیده میگیرید. میگه لا اکراه فی الدین ( هیچ اجباری در دین نیست ) پس حرف بیخود نزن حاشیه نساز. هر دین و آیینی احترامش واجبه.

   View Comment
 12. 0

  ازبازی قیرتی بچه ها متشکرم ولی از بازی بازیکنی که مربی وهمه ملت ایران بهش اطمینان کردن وتیم را ۱۰نفره کرد وخودش را حرفه ای می دانه متاسفم به نظرم باید تا تمام عمر از بازی فوتبال محروم بشه

  View Comment
 13. 0

  ایشالا ببازی یکم بخندیم دلمون شاد بشه…

  View Comment
 14. 0

  بچه های باتعصب ایرانی خداقوت.

  View Comment
 15. 0

  بچه هاواقعاخسته نباشید.

  View Comment
 16. 0

  واقعا عراقیا دقل بازی کردن امید وارم بازی که با کره دارن رو ببازن و شکست سختی هم بابت اون سیاپوست دقل باز بخرن. ماشا الله به غیرتی که ۸۰ دقیقه دووم آورد.آفرین به اون ۱۱ نفر.مرسی

  View Comment
 17. 0

  این اسمش باخت نیست اسمش غرور و تجربه است

  View Comment
 18. 0

  اینجور صعود کردن فایده نداره به هرحال بازی رو باید میبردن که باختن ارزش نداره اینجوری بالا رفتن به هر حال باید قبول کنیم عراق بازی رو برد منصفانه هم نباشه این قانون فوتباله ….

  View Comment
 19. 0

  امیدوارم خود خدا جوابشون رو بده

  View Comment
 20. 0

  پس نتیجه مذاکرات ایران و عراق چه شد

  View Comment
 21. 0

  بچه ها از راه دور بوووووووووووس برا ۱۱ بازیکن اصلی

  View Comment
 22. 0

  بچه ها خیلی ممنون از بازی خوبتون از راه دور میبوسمتون

  View Comment
 23. 0

  سلام
  فکرنمیکنم ایران صعود کنه
  چون دیگو مارادونا هم دوپینک کرده بود
  ونتیجه مثبت اعلام شد
  ولی رفت بالا
  منکه ازخدامه ایران صعود کنه
  بازم توکل بخدا

  View Comment
 24. 0

  ایرانی با غیرت ۸۰ دقسقه ۱۰ نفره مقابل تیم ۱۱ نفره عراقی ایستاد که یک بازیکن دوپینگی نیز در اختیار داشت و با بد شانسی در پنالتیها شکست خورد این است غیرت ایرانی

  View Comment
 25. 0

  من می خوام بدونم چطور این سایت به شماهای عقده ای اجازه داده به ملیتهای دیگری و نژادی توهین و فحاشی کنید…بایستی بگید عراقی ها یا هرکشوری که باشه …شما حق ندارید بگید عرب چونکه ما عرب ایرانی هستیم واقعا خجتلت بکشید.رضا از آبادان….عرب زبانم

  View Comment
 26. 0

  درود بر شرف ایرانیهای با غیرت

  View Comment
 27. 0

  جریان دوپینک چی شد ایران سو د میکند یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  View Comment
  1. 0

   به نفع ما پون ما بردیمبا نتیجه مردی علیه نامردی

   View Comment
 28. 0

  بچه های تیم ملی واقعا تلاششون رو کردن..دست همشون درد نکنه…کم کم داریم بازی های مورد انتظارمون رو ازتیم ملیمون میبینیم…حالا باخت ایران مقابل عراق کاملا اشتباه داوری بود…و همچنین اصول بی معرفتیه عراقی های نامرد…و تصمیم ای اف سی…در هرصورت از همه بچه های تیم ملی و هوادارانش و هم چنین سایت مربوطه تشکر میکنم

  View Comment
 29. 0

  اخرش نتیجه چی شد؟

  View Comment
 30. 0

  عر های کثیف. نجس ……….

  View Comment
  1. 0

   یعنی چه ؟؟؟؟؟
   تیم ملی ایران نتوانست توی بازی حقشو بگیره چکار به عرب ها دارد .

   View Comment
 31. 0

  سلام واقعا باید از کیروش و بچه ها تشکر کرد

  View Comment
 32. 0

  مسوول عزیز این سایت…..خبری نشد ازاعلام نتیجه ی فدراسیون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  View Comment
نظر -49 - 0 از 32اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.