حمله تروریستی به عربستان/ فرمانده مرزبانی شمال عربستان کشته شد

هشترود نیوز –

در حمله تروریستی به مناطق شمالی عربستان در همسایگی عراق، یک افسر ارشد و چند سرباز عربستانی کشته شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در حمله یک گروه تروریستی ناشناس به شمال عربستان فرمانده هنگ مرزی این کشور کشته شد.

وزارت کشور عربستان خبر حمله تروریستی به این منطقه و کشته شدن حداقل یک افسر را تائید کرد.

رسانه های عربستانی، گزارش داده اند که در این حمله سرهنگ معوض البلوی، فرمانده مرزبانی شمال عربستان کشته شده است.

منابع خبری در منطقه گزارش داده اند، ابتدا چند مهاجم مسلح، خود را به یکی از پاسگاه های مرزی رسانده و خواهان ملاقات با فرمانده مرزبانی می شوند، اما به محض رسیدن وی، گروه دیگری از مهاجمان به سمت آنها آتش گشوده و در درگیری میان آنها، چندین نفر، از جمله فرمانده مرزبانی کشته می شوند و تعدادی نیز، به بیمارستان منتقل شده اند.

* صفحات اصلی داعش در تویتر، هنوز مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته اند، اما اعضا و هواداران داعش، با ابراز خوشحالی از این حمله، آن را به خود منسوب می کنند.

سرلشگر منصور ترکی، سخنگوی وزارت کشور عربستان با تائید خبر درگیری، اعلام کرد ساعت چهار و نیم صبح امروز، یک گروه تروریستی ناشناس به منطقه سویف در عرعر حمله کرده و پس از درگیری با نیروهای مرزی عربستان، تعدادی از آنها کشته شده و دونفر محاصره می شوند که یکی از آنها کمربند انفجاری به همراه داشته است.

پس از کشته شدن یکی از محاصره شدگان، تروریست دوم، کمربند انفجاری را منفجر کرده و باعث کشته شدن خود و یکی از نظامیان می شود. سه نفر هم مجروح شده اند.

الریاض گزارش داد، حداقل دو نظامی عربستانی کشته شده اند و سه نفر نیز به بیمارستان منتقل شده اند.

* این از معدود دفعاتی است که سایت رسمی الریاض به چنین حادثه ای واکنش سریع نشان می دهد و مقامات سعودی نیز، اطلاع رسانی می کنند.

 

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در دوشنبه, 15 دی 1393 ساعت 1:01 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.