پادشاه بحرین از قدرت کنار می‌کشد

هشترود نیوز –

برخی از منابع خبری در بحرین از احتمال کناره گیری پادشاه این کشور از قدرت خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری منامه پست،‌ پایگاه خبری منامه پست به انتشار مطالبی از یک فعال سیاسی در پایگاه اجتماعی توئیتر پرداخته و به نقل از نوشته است که به زودی “سلمان بن حمد ال‌خلیفه” جایگزین “خلیفه بن سلمان” نخست وزیر کنونی بحرین خواهد شد و هم زمان با این تغییر، تعدادی از وزارت‌‌خانه‌ها نیز دچار دگرگونی خواهند شد.

این پایگاه خبری به نقل از صفحه توئیتر “مجتهد العرب” نوشته است، به زودی “حمد بن عیسی آل‌خلیفه” پادشاه بحرین از قدرت کناره گیری کرده و فرزند خود “سلمان بن حمد” را به قدرت خواهد رساند.

در ادامه این مطلب آمده است که سلمان بن حمد به درخواست مردم مبنی بر پادشاهی مشروطه پاسخ مثبت داده و ضمن انحلال پارلمان فعلی، تعدادی از وزرا را برکنار خواهد کرد.

مجتهد العرب علت کناره گیری پادشاه بحرین را از دست رفتن جایگاه او میان مردم عنوان کرده است.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می‌کنند. در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده‌اند.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندان‌های طولانی مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته‌های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته‌ها هستند.

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در یکشنبه, 09 آذر 1393 ساعت 10:09 ق.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.