درگیری ارتش آزاد و داعش به شهرهای ترکیه کشیده شد

هشترود نیوز –

اعضای وابسته به گروه تروریستی داعش با اعضای ارتش آزاد سوریه که هر دو از مخالفان و دشمنان دولت و ملت سوریه هستند در یکی از شهرهای ترکیه با هم درگیر شدند.

مجله فارین پالیسی درگزارشی نوشت: دو روز قبل ساکنان یکی ازمناطق شهر اوروا درترکیه به دلیل درگیری دو گروه مسلح دریکی از خیابان‌های این شهراز نیروهای پلیس ترکیه درخواست کمک کردند.

بعد ازمداخله نیروهای پلیس ترکیه در این نزاع مسلحانه سرانجام مشخص شد این دو گروه مسلحی که با هم درگیر شده‌اند یکی به گروه‌های تروریست مخالف دولت سوریه موسوم به “ارتش آزاد” وابسته بوده و دیگری به گروه تندروی تروریستی “داعش” وابسته بوده است، و علت اصلی این درگیری هم مساله مالی بوده است.

درجزئیات این حادثه منابع خبری آمریکایی چنین اعلام کرده اند: ۱۲ نفر ازتروریست های وابسته به ارتش آزاد سوریه با ۳ نفر از کارکنان دفتر داعش درشهر اوروا درترکیه درگیرشدند چرا که براساس تصمیم اتخاذ شده ازسوی دولت محلی در ترکیه قرارشده بود درقبال هر فرد زخمی از ارتش آزاد مقداری پول به ستاد این گروهک تروریستی تحویل داده شود اما به گفته اعضای ارتش آزاد دولت محلی را مشتی دزد اداره می‌کنند و از مبلغی که قرار بود برای هر زخمی به آنها پرداخت شود تنها مبلغ ناچیزی تحویل داده شده است.

یکی از اعضای ارتش آزاد در این باره می‌گوید: قرار بود دولت محلی برای هر زخمی مبلغی معادل ۱۵۰ دلار بپردازد از این رو ما اسامی ۳۴۳ نفر از زخمی های خود را اعلام کرد اما دولت محلی که تحت نفوذ داعش است  تمام آن فهرست اسامی را خط زده و ۵۰ اسم دیگر را به رسمیت شناخته که ارتش آزاد هرگز اسامی مذکور را نمی شناسد.

به گفته اعضای ارتش آزاد، دولت محلی سعی دارد با ایجاد چنین نام‌هایی ضمن حذف اسامی اصلی وعده‌های مالی مقرر شده را به نفع خود برداشت کند.اما در این بین منابع محلی در ترکیه اعلام می کنند که دولت به ارتش آزاد سوریه اعلام کرده تنها این مبلغ ۱۵۰ دلار برای هر زخمی را تنها برای سقف ۳۰۰ زخمی به رسمیت می شناسد از این رو بعد از این که اسامی از ۳۰۰ نفر افزایش یافت گروه های وابسته به ارتش آزاد باهم به صورت مسلحانه درگیر شدند.

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در پنج شنبه, 01 آبان 1393 ساعت 9:08 ق.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.