هلاکت ۶۰ تروریست داعش در نزدیکی الرمادی

هشترود نیوز –

رئیس شورای استان الانبار در غرب عراق روز پنجشنبه از هلاکت ۶۰ تن از عناصر داعش در نزدیکی شهر الرمادی مرکز این استان خبر داد.  

به نقل از پایگاه خبری   نهرین ،‌ صباح الکرحوت گفت: در حملات هوایی شدید  ارتش عراق به  منطقه البوریشه نزدیک الرمادی  دست کم ۶۰ نفر از  تروریست های داعش کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند .

صباح الکرحوت  افزود: نیروهای ارتش با پشتیبانی  عشایر منطقه موفق شدند منطقه البو ریشه را از اشغال عناصر داعش آزاد کند .

این منبع تاکید کرد شمار زیادی از اعضای این گروه تکفیری هم در درگیری با ارتش عراق  در البو ریشه کشته شدند .

الکرحوت گفت: آزادی منطقه کبیسه در غرب الرمادی به پاکسازی عناصر داعش از منطقه هیت و ازادی کامل این منطقه بستگی دارد و  عملیات نظامی ارتش برای  آزادی منطقه هیت به زودی  آغاز خواهد شد.

در همین راستا  شمار زیادی از نیروهای امنیتی و عشایر محلی با پشتیبانی تجهیزات نظامی  به منطقه  هیت در غرب الرمادی رسیدند و  ارتش به زودی عملیات بزرگ را برای آزادی این منطقه اجرا خواهد کرد . عناصر داعش از  یک هفته پیش  منطقه  هیت را  تحت کنترل خود درآوردند.

پاکسازی ۴۸ روستا در جنوب کرکوک از تروریستهای داعش

نیروهای پیشمرگه ۴۸ روستا  را در جنوب شهر کرکوک  از اشغال عناصر داعش آزاد کردند.

یک مسئول حزب اتحادیه  میهنی کردستان عراق روزچهارشنبه  گفت نیروهای پیشمرگه در ادامه حملات خود علیه گروه داعش درمناطق مختلف استان کرکوک در۲۵۰ کیلومتری شمال بغداد ، موفق شدند عناصر این گروه تروریستی را از۴۸  روستا درجنوب کرکوک خارج کنند.

کریم  ملا شکر افزود نیروهای پیشمرگه با همکاری و هماهنگی ارتش عراق ونیروهای مقاومت  مردمی موفق شدند همه روستاهای حومه  منطقه طوز خرماتو را از تصرف داعش  آزاد  کنند .

این مسئول کرد تاکید کرد عملیات نظامی نیروهای پیشمرگه با حمایت ارتش و مقاومت مردمی عراق  برای پاکسازی دیگر مناطق استان کرکوک از عناصر داعش با قدرت ادامه دارد .

داعش ۸ زن را اعدام کرد

یک منبع امنیتی در استان نینوا روز پنجشنبه خبر داد افراد مسلح وابسته به داعش هشت زن از جمله دو پزشک را در مرکز شهر موصل اعدام کردند.

این منبع در گفتگو با پایگاه خبری سومریه نیوز، گفت:«افراد مسلح وابسته به داعش شب گذشته حکم اعدام مها سبهان و لمیاء اسماعیل، دو پزشک عراقی را در کنار شش زن خانه دار دیگر به اجرا گذاشتند و در مرکز شهر موصل با شلیک گلوله به سر آنها ، آنان را اعدام کردند بدون اینکه مشخص شود جرمشان چیست.

این منبع که نخواست نامش فاش شود افزود: پس از اعدام اجساد این ۸ زن به پزشکی قانونی موصل تحویل داده شد.

داعش به سامانه پیشرفته موشکی دست یافته است

یک منبع آگاه امنیتی از استفاده گروهک تروریستی داعش از سامانه موشکی استریلا و موشکهای حرارتی ضد جنگنده ها در دو استان صلاح الدین و الانبار خبر داد.

این منبع امنیتی در گفت وگو با سومریه نیوز خاطرنشان کرد، گروه داعش از سامانه موشکی استریلا و موشکهای حرارتی علیه جنگنده ها در مناطق تحت کنترل خود در دو استان صلاح الدین و الانبار استفاده می کند و با این سلاح ها تاکنون دو فروند هواپیمای جنگنده را در استان بیجی در صلاح الدین (۴۰کیلومتری شمال تکریت) در هفته جاری سرنگون کرده است.

به گفته این منبع امنیتی، عناصر مسلح داعش توانستند به دو سامانه موشکی جدید و پیشرفته دست یابند که ازطریق نینوا از سوریه به عراق منتقل شده اند و یک هفته است که داعش از آن استفاده می کند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، تاکید کرد که این سامانه های موشکی از نوع متحرک و ثابت هستند و دیروز برای هدف قرار دادن یک بالگرد در نزدیکی روستای الحجاج در شهرستان بیجی استفاده شد که به سرنگونی آن انجامید. این موشکها ویژه هدف قرار دادن هواپیماها از فاصله دور هستند.

این منبع خاطرنشان کرد که علت سرنگونی دو بالگرد در بیجی طی این هفته آن است که داعش زمان پرواز و فرود هواپیماها در تصفیه خانه بیجی را تعیین کرد. این هواپیماها سلاح ها را برای نیروهای حفاظتی تصفیه خانه بیجی منتقل می کنند.

به گفته این منبع امنیتی، طول موشکهای استریلا یک متر و ۷۰ سانتی متر است و وزن آن بالغ بر ۱۷ کیلوگرم است. سرعت پرتاب آن به ۵۷۰ متر در ثانیه می رسد. وزن کلاهک انفجاری آن فقط ۴ کیلوگرم است و هدف را از ۵۰۰ متری مورد اصابت قرار می دهد و تا ۵۲۰۰ متر می تواند برد داشته باشد و به گونه های مختلف یا از طریق اشخاص و یا با نصب بر روی ماشینهای پیشرفته می توان از آن استفاده کرد.

پیگیری هشترود نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط مدیریت سایت در پنج شنبه, 17 مهر 1393 ساعت 5:23 ب.ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.